7 oktober- ble mamma 6 okt=) Skrevet 14. juli 2007 #1 Skrevet 14. juli 2007 ikke moro.. fikk ikke roa han med pupp en gang... tydelig at han hadde vondt eller var redd.. ble redd selv jeg-Det endte med at vi tok han opp og ga stikkpille (den 1.tanna har kommet opp og tann nr2 kan vi så vidt se) og etter ca en halv time sovna han mellom oss.. Han har sovet på eget rom siden han var 3 mnd...kan tenner ålage disse små så veldig? Stakkars liten. I dag har han vært helt normal, bare litt småsutring inni mellom når han er trøtt og gnager på ALT han finner. Så i kveld blir det stikk pille før han legger seg altså.. Men noe ANNET RART : Han reiste seg opp selv i sofaen i sta.. og da han støtta seg til sofaen gikk han 3 skritt mot meg UTEN annen støtte.. Jøsses.. alt skjer jo på en egang :=/ Er det avnlig hos dere? At tann frembrudd også kan føre til eskalering i annen utvikling også? Takk til dere som gad å lese;)
Anne-B. Skrevet 14. juli 2007 #2 Skrevet 14. juli 2007 Var nok bare en tilfeldighet det der, vil jeg tro men å få tenner er VONDT! Visdomstennene mine vokser i rykk og napp, forrige gang var det så vondt at jeg ikke kunne gape skikkelig, vondt å spise, vondt å le til og med!
7 oktober- ble mamma 6 okt=) Skrevet 14. juli 2007 Forfatter #3 Skrevet 14. juli 2007 ja, jeg husker visdoms tennene mine kom også.. mini vil nesten ikke ha smokk en gang..vondt å gape.. huff huff.. akkuart n sover han litt.. det ble jo ikke mye søvn i natt akkurat.. sov i vår seng:/ Håper det går bedre i natt;)
7 oktober- ble mamma 6 okt=) Skrevet 14. juli 2007 Forfatter #4 Skrevet 14. juli 2007 sikkert ikke så intressant for andre enn meg.. he he men jeg ga paracet før ha skulle legge seg for 1 time siden...ga det 30 min før og han var en helt annen unge;) han gliste da jeg la han og var kjempe fornøyd.. dikkert ett tegn på at han hadde vondt stakkars og at det hjalp! Håper det varer hele natta...:=)
Fantasiløs m/ 2 vakre gutter Skrevet 14. juli 2007 #5 Skrevet 14. juli 2007 Junior var også sånn for et par netter siden! Holdt på to timer før vi tok han inn i senga vår! Dagen etter så jeg det var en tann som var gjennom!
7 oktober- ble mamma 6 okt=) Skrevet 14. juli 2007 Forfatter #6 Skrevet 14. juli 2007 stakars små.. kan jo ikke si noe med ord.. *sover enda heldigvis* Tann nr 2 på 1 uke.. de kommer vel som paddehatter framover nå antagelig... Når han har ventet så lenge.. he he
Septemberstjerna og Martine Skrevet 14. juli 2007 #7 Skrevet 14. juli 2007 Jeg har også positiv erfaring med Paracet når de får tenner, kombinert med Dentinox. Lurer på om den 7.tanna er på vei hos vesla her, hun sovnet tilslutt kl 21 i kveld, men våknet igjen etter 30 min. Og det pleier aldri å skje! Sovnet igjen nå, men jeg lurer på om hun holder hele natta... (Våkner hun igjen blir det Paracet) Hun har også vært veldig ivrig på å skjære tenner de siste dagene, det er antakelig noe som klør eller gjør vondt... Utrolig slitsomt mens det pågår da! Men det er sikkert like ille for de små... Uff, sånne tanne-vondter...
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå