Maisie Skrevet 14. juli 2007 #1 Skrevet 14. juli 2007 Er veldig usikker på disse bilsetene. Hvilken størrelse burde jeg kjøpe og hvilket merke? Har prøvd å lete litt på nettet, men blir bare forvirret. Er de fleste bilsetene fra 0-13 kg og 9-18 kg? Og burde jeg kanskje vente litt til han runder 9 kg så jeg kan kjøpe et sete fra 9-18 kg? (Han har et sete nå som begynner å bli litt kort til ham (ved beina) og vi skal i tillegg kjøpe et sete å ha hos foreldrene mine). Bør vel kanskje ha et med en base av noe slag, for bilselene er ikke så lange. Noen som kan anbefale et sete, eller fortelle om sine erfaringer?
mammmamia ** Skrevet 14. juli 2007 #2 Skrevet 14. juli 2007 Neida, du trenger ikke å vente, seter som Maxi Cosi Mobi, Akta Graco Cosmic Comfort, Akta Graco Duologic, Brio Zento, Britax Secura, Britax Two Way Elite f.eks. kan brukes fra 0 kg bakovervendt, og er knallgode seter! Jeg ville gått for Akta Graco Duologic, det er helt genialt! Enkelt å montere, supertrygt, god plass til mindre barn og god plass til større barn også, krever lite beltelengde, det er en slags base ja, og så er det utviklet i samarbeid med svensk Trygg Trafikk, bare det er kvalitetsstempel så det holder!! Som ekstrasete hos foreldrene dine ville jeg sett på Britax Two Way Elite eller Brio Zento. Begge disse er rimelige, men trygge og knallgode seter som egner seg ypperlig som ekstraseter, er greie å montere bakovervendt og supre å sitte i..
Maisie Skrevet 14. juli 2007 Forfatter #3 Skrevet 14. juli 2007 Aj, her var det jo masse forslg til seter, jo! Men jeg leste i en test at Acta Graco Duologic var veldig vanskelig å montere rett. Stemmer det? Er en knøl med sånne seter, og trenger et som er lett å montere (også hvis jeg må forklare noen andre hvordan de skal montere det). Har du adresse til et nettsted med disse setene også, kanskje? (Sitter og leter selv også)
mammmamia ** Skrevet 14. juli 2007 #4 Skrevet 14. juli 2007 Ååååå, ikke få meg til å begynne om den testen igjen..!! :-D Kan ikke få sagt nok ganger hvor inkompetent han fyren var, ble helt flau av å se på han på tv hvor mye han greide å knote det til..! Skulle tro han var betalt for å knote med setet..! Vi har Duologic og det er det enkleste setet ever..! Fester basen i bilen og klikker bare setet på plass! Har hatt tre forskjellige Duologic-seter (det første måtte byttes pga feil på bærehåndtakene, så fikk vi nytt sete, men kræsjet bilen, så fikk nytt igjen..) og vært utelukkende fornøyd med alle tre :-) Anbefaler det på det varmeste..! Sjekk www.biteringen.no f.eks...! Om du har mulighet for å reise over grensen er det veldig mye billigere i Sverige/på Svinesund :-)
Maisie Skrevet 14. juli 2007 Forfatter #5 Skrevet 14. juli 2007 Å, hehe. Har ikke sett den testen. Er nok billigere på Svinesund, men da må vi først bestemme oss for hva slags sete først. Sete til å ha hos foreldrene mine blir vi nok å kjøpe hos dem, altså nordpå. Forresten, isofix, det kan det kjøpes og monteres i bilen, det må ikke være påmontert i bilen fra før? (Dumt å måtte kjøpe ny bil for å få setet til å passe, liksom...)
mammmamia ** Skrevet 14. juli 2007 #6 Skrevet 14. juli 2007 Det er det som er så genialt med Duologic, at det kan brukes både med og uten isofix, så selv om dere har isofix kan setet brukes i andre biler også, og like enkelt å montere da :-) Isofix kan ettermonteres ja, men på en del bilmerker er det sviiiiindyrt, så sjekk det opp først :-)
Meg og mini med ny spire :) Skrevet 14. juli 2007 #7 Skrevet 14. juli 2007 vi har kjøpt hts besafe combi, det virker veldig bra!! spesiellt for de minste barna, etter babysetet er for lite. skal montere det i morgen eller i kveld, og jeg gleder meg til å ta det i bruk:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå