pablo Skrevet 13. juli 2007 #1 Skrevet 13. juli 2007 Alltid må det være noe sant? Noen som vet? Noen som har erfaring med dette? Bekymret...Har ikke vart lenge da. Er 21 uker på vei. Leste litt på internett, men vil gjerne høre fra noen som har erfaring. Tenker sånn på nurket.
venternr2:) Skrevet 13. juli 2007 #2 Skrevet 13. juli 2007 Hei! Huff da, ikke for å skremme deg, men min kollega hadde kløe i håndflatene samt under fotsålene på slutten av svangerskapet. Hun dro til lege, der ble hun sendt til sykehuset. Kløe i håndflatee og under fotsålene er visst et tegn på svangerskapsforgiftning. Hun plagdes noen dager da, klødde seg til blods nesten. Er det slik du også har det, så anbefaler jeg at du oppsøker lege. Bedre å være på den sikre siden...Det er ellers vanlig med litt kløe (svangerskapskløe)
Anonym bruker Skrevet 13. juli 2007 #3 Skrevet 13. juli 2007 Jeg har også vært plaget med kløe under føttene, og noen få ganger inne i hendene. Jeg tok dette opp med jordmor på forrige kontroll, og fikk beskjed om at kløen under føttene skulle jeg prøve å ikke bekymre meg så mye for, mens kløen inne i hendene kunne være tegn på svangerskapsforgiftning. Men hun sa samtidig at hvis kløe tiltok veldig, skulle jeg kontakte lege eller jordmor. Med tanke på den lille er det kanskje greit å få det sjekket?
2 TætteRættÅSlætt<3 FøDt Skrevet 14. juli 2007 #4 Skrevet 14. juli 2007 jeg hadde åsså det med første, å fikk beskjed om at det var svangerskapskløe.. Men det beste er vell å rådføre seg med en lege
ønsker meg en baby ti! :-) Skrevet 14. juli 2007 #5 Skrevet 14. juli 2007 Hei!:-) Ikke for å bekymre deg, men jeg ble sendt på sykehuset i mitt forrige svangerskap fordi jeg klødde i håndflatene, og litt under føttene! Det kan være et tegn på en type svangerskapsforgiftning, som kan være farlig for deg og barnet om det går for langt! Mitt råd til deg er : Ring til jordmor og legen, så dei kan ta blodprøver av deg så du er på den sikre siden! Eller du kan ringe til sykehuset der du skal føde og forklare sitasjonen! Er det den type svangerskapsforgiftning, må du ha behandlig og bli nøye oppfulgt! Hos meg var det ingenting, men best å være på den sikre siden! Ønsker deg lykke til! :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå