Gå til innhold

Er det blitt vanlig at 10 åringer striper håret ?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Venninden til min elste datter har nettopp stripet håret, og jenta mi maser og maser om å få gjøre det samme. Og får NEI som svar hver gang. Har ikke tenkt å gi etter heller siden jeg selv syns det er litt for tidlig å begynne bruke kjemikaler i håret. Men er det virkelig blitt vanlig at 10 åringer striper håret ?

 

Ble ganske overrasket siden jeg trodde sånt ikke ble tema på minst 3 år til...

 

Jeg får vel være den gammeldags slemme mammaen som ikke gir henne lov til det. .Men that's life !

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Nei, det er heldigvis ikke vanlig. Venninnen til min datter på 9 år tar solarium, er ikke det sykt!?

Skrevet

Nå er min datter bare 2,5 år da.... Men, noen få striper i håret tror jeg at jeg hadde latt henne få når hun blir 10 år. Ser nabojenta her, hun er 10 år, hun har bittelitt maskara på seg, og min bror på 10 år bruker voks (noe aaaaaaldri guttene gjorde da jeg var 10 år :)

 

Solarium derimot, HELT uaktuelt!!

Skrevet

Det er ikke vanlig her jeg bor hvertfall, men det er ei av jentene i klassen til dattera mi som har det, og det er litt sånn at de andre himler med øynene pga det. Hun har forresten hatt farge eller striper i håret siden 2. klassen.

 

De andre sveiser/klyper fast ei stripe i en frisk farge i ny og ne da, og guttene har voks i når de skal pynt seg, ser jeg.

Skrevet

Min nevø er 10 år og han har de to siste årene ønsket seg striperi håret til bursdagen.

 

Men er jo helt individuelt når en selv som foreldre synes det er greit.

 

 

Skrevet

Jeg hadde aldri latt min datter få stripe håret eller gå med mascara i en alder av 10 år. Nei av og til må man være litt streng.

Skrevet

10 år...da går de i 5 eller 6?

Hm...på skolen vår er det i allfall ikke uvanlig at de i 6. klasse striper og farger håret. Og mange sminker seg også

Noen i 5. klasse også, men mest i 6. klasse, seg jeg.

Gjest Riga+hippiesnulla & piratspira
Skrevet

Kan jo kjøpe sånn billig hårmascara på nille...eller er det slutt på det nå? Husker i alle fall at jeg hadde lilla, grønne og blåe striper!:P Går ut i løpet av 2 dager eller etter vask...jeg hadde sånn på barneskolen.

Skrevet

hvis det hadde vært min datter, hadde jeg latt henne fått noen tynne striper i håret.. det er vel ikke det værste

Skrevet

Det er ikke vanlig nei.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...