Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Har begynt med grøt til lillingen for han får visst ikke nok mat. Har sånn grøt som skal blandes med mm eller mme. Hvordan gjør dere det med mm? Jeg står nå og melker oppi grøtblandingen. Tar tid og er litt tungvindt. Dersom jeg velger å bruke mme til grøten, skal jeg da blande først mme ferdig og så ha det i grøten?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei!

Jeg blander i mme. Lager først mme'en først. Men jeg fikk et lite råd igår...: ikke ha puleveret i først. Ha i mme,å så deretter grøt pulveret. Skal visst ikke bli så mye småklumper ute av det.

 

Og hvis du dks ha mm,tror jeg kanskje du må pumpe litt før..

Skrevet

Jeg ammer, men bruker mme i grøten. Jeg blander mme-pulver, maisgrøtpulver og hirsegrøtpulver i et aventbeger (de som kan fryses, fås kjøpt i 10-pk på apotek til ca 100kr), varmer vann (og tilsetter malt av og til), tømmer vannet i avent-begeret, skrur på lokket og rister som en tulling. Det blir jevn og fin grøt, uten en eneste klump :)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...