Anonym bruker Skrevet 11. juli 2007 #1 Skrevet 11. juli 2007 Skal på u.l. i uke 18. Er jeg garantert å få vite kjønnet da? Hva er forskjellen på ytre og indre ultralyd? Hva får man på en vanlig ultralyd?
Kari :) Skrevet 11. juli 2007 #2 Skrevet 11. juli 2007 du er ikke garantert å vite kjønnet. babyen kan ligge sånn til at det ikke er synlig. Får man 1 UL i svangerskapet, eller er det vanlig med flere?
petite fleur Skrevet 11. juli 2007 #3 Skrevet 11. juli 2007 Ytre ul er utenpå magen, indre ul er inne i skjeden. Det er vanlig å få kun en ul (alt for lite!), men hvis det er mistanke om noe galt får du flere. Et annet alternativ er private klinikker hvor du betaler selv
Bdancer Skrevet 11. juli 2007 #4 Skrevet 11. juli 2007 Ordinær UL er utenpå magen. Indre UL tror jeg bare er vanlig svært tidlig (før uk 12) fordi da er det vanskelig å se noe med vanlig UL. Du er aldri garantert å vite kjønnet - og de kan heller aldri love noe 100%. Du må spørre hvis du vil vite, for det er ikke rutinemessig å se etter kjønnet. De sjekker alle indre organer og alle kroppsdeler for feil. De måler hodeomkrets og lårbeinslengde for å finne ut av hvor gammelt fosteret er. Så tar de noen bilder du kan få eller kjøpe med deg hjem.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå