Gå til innhold

Anbefalte innlegg

Skrevet

Hvordan får man vekk "skorpen/flasset" som gutten min på 3 mnd har på hodet? Hørte noe om noe salisylsalve?!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Hei! Fant dette til deg:

 

Ofte har spedbarn noen skorpelignende små flak i hodebunnen. De er ufarlige og er ikke ubehagelige for barnet. De forsvinner oftest av seg selv etter en tid, og kalles gjerne skurv.

 

Ønsker man å fjerne dem, er det et råd å lirke dem bort litt etter litt med en kam. Det er en fordel å gjøre det i forbindelse med bading og bruke litt babyolje til å løse dem opp. Unngå å bruke sterke såper i hodebunnen, da lett tørker ut huden. Tørr hud gjør gjerne problemet større.

 

Hjelper ikke forsiktig kamming og hodevask, kan man forsøke å smøre inn hodebunnen med 1 % salisylvaselin. Ha på barnet en tynn bomullslue og la salven virke natten over før den vaskes bort. Neste morgen gir du barnet ditt et bad igjen, slik at skurvene blir mer oppløst.

 

Forsøk så på nytt å fjerne flakene med en kam. Dersom det er mye skurv, må man gjerne ta litt av gangen. Slik blir det ikke for ubehagelig for babyen. Men husk dette er ikke noe problem for den lille, etter noen måneder vil det forsvinner av seg selv.

 

Skrevet

Jeg smører hodebunnen inn medbabyole om natten og ved morgenbadet er det løsnet. Noen ganger må man ta to netter på rad. En kam er også til hjelp under badet.

Skrevet

Jenta mi har litt i hodebunnen hun å men det har forsvinni gradvis

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...