Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 #1 Skrevet 11. juli 2007 Har vært mye frem og tilbake om hvor og når vi skal gifte oss og planlegging av neste barn. Men nå har vi bestemt oss for Thailand i januar, og at vi fra da av lar det "stå til" på barnelaging fronten. :-) Blir strandbryllup på Koh Samui med nærmeste familie. Stedet vi skal bo ordner hele bryllupet for oss, så det vi må tenke på er alt papir arbeidet i bangkok på forhånd. Så nå er det å begynne med sparingen.. Her er linken til resorten vi skal bo på hvis noen vil se... :-) http://www.rockyresort.com/ko_samui_honeymoons.php Noen med erfaringer fra giftemål i THaialand?? Eller hvordan det er å fly så langt med et barn på da snart 2 år`?? Det er det jeg gruer meg til...
nedtråkka kaviartubepupper Skrevet 11. juli 2007 #2 Skrevet 11. juli 2007 så utrolig fint ) jeg vil også gifte meg.... *furte* hihi hvordan gjør dere det med gjestene? betaler de reisen selv?
Gjest Skrevet 11. juli 2007 #3 Skrevet 11. juli 2007 Så nydelig det kommer til å bli. Koster det fryktelig mye??? Ønsker dere kjempe masse lykke til
Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 Forfatter #4 Skrevet 11. juli 2007 Takk.. :-) Jeg spanderte Barcelona tur på samboeren til 30 års dagen hans og han fridde der nede.. følte seg sikkert forpliktet til å gjøre noe tilbake.. haha Våre foreldre som skal være med betaler turen selv ja. Vi tenkte vi skulle betale bryllupet (seremonien, middagen etc) og at foreldrenes bidrag var at de betalte turen sin selv, men våre foreldre ønsker i tillegg å betale for en del. Alle som ønsker kan være med (koster kun kr 250 kr pr pers for 5 retters bryllups middag.. ) men de må betale turen selv, og ta det som årets ferietur.. :-)
Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 Forfatter #5 Skrevet 11. juli 2007 Tusen takk! Blir ikke noe dyrere enn bryllup hjemme. Prisoverslaget er slik: *15.000 kr for seremonien og middagen for 10 gjester. (da ordner resorten alt til seremonien - pynting av stranden etc) *20.000 kr for flybilletter for oss 3. (2 voksne og et barn på under 2) *15.000 kr i overnatting på et deluxe suite ved strandkanten i 2 uker på samme resort. Totalt: 50.000 kr! Pluss lommepenger! Men man har da bryllup og bryllupsreise i ett.. samt at pengene går til en tur som varer i 2 uker og ikke bare en fest for en kveld.
rødt&blått Skrevet 11. juli 2007 #6 Skrevet 11. juli 2007 Høres jo helt genialt ut! Blir nok en lang tur for en på 2, men det går jo an å rusle litt rundt i flyet. Hvordan gjør dere det med prest og sånt?
Gjest Skrevet 11. juli 2007 #7 Skrevet 11. juli 2007 Var jo ikke ille pris i det hele tatt det. Blir nok et drømmebryllup det der. Har du ordnet brudekjole der nede eller skal du ta med fra norge?
Mille** Skrevet 11. juli 2007 #9 Skrevet 11. juli 2007 Åååå, jeg vil gifte meg på nytt!!! Høres helt fantastisk ut! Vi hadde lyst å gjøre det samme som dere, men bestemte oss for et lite familiebryllup her hjemme i stedet. Angrer nesten nå.... ;o) Har akkurat vært ute å flydd med snupp på 22 mnd, vi dro "bare" til Kreta og det var en grusom tur. Angrer på at vi ikke kjøpte eget sete til henne også, det hadde nok så absolutt vært verdt pengene....;o)
Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 Forfatter #10 Skrevet 11. juli 2007 Prisene er ikke ille nei.. :-) Ordner nok brudekjole her i Norge og tar med meg, så slipper jeg å tenke på at det må ordnes der. Brudebukkett etc ordner de. Har en egen "bryllupsplanlegger" som jeg vil ha kontakt med etter at vi har booket og som også møter oss i Bangkok for å hjelpe oss med papir arbeidet i forkant. Er veldig spent på flyturen med lillegutt. Vi skal dra nedover med våre foreldre så da er vi en del som kan leke med han på flyet så vi får litt avlastning. Men som sagt så er det det jeg gruer meg til.. håper bare det går bra,,
Gjest Skrevet 11. juli 2007 #11 Skrevet 11. juli 2007 høres helt fantastiskl ut! og lamai er en utrolig fin strand på koh samui:) den har litt uteliv og shopping, men er samtidig rolig og familievennlig og så er det kort vei til alle de mindre og større strendene rundt )) det er og mange fin spa i lamai, mulig resorten du skal bo på også har det, det er absolutt noe du burde benytte deg av ) ha bodd to år på koh samui, og det er en herlig øy!! anbefaler dere også å ta en snorkel evt dykketur til koh tao, der er det utrolig nydelig!! det arrangeres turer fra koh samui hver dag, bare å kontakte et av reisebyråene eller dykkebyråene der. og det er billigere å arrangere det selv enn å gjøre det gjennom hotellet vil også anbefalle elefant trekking og et besøk hos big buddah, fine opplevelser:) ble vist litt revet med her.. savner koh samui hver dag god tur!
Gjest Skrevet 11. juli 2007 #12 Skrevet 11. juli 2007 hvis dere reiser med rutefly så er det som regel nattflyvninger og da sover som regel barna også kommer nok til å gå strålende med lillegutten deres )
Leola Skrevet 11. juli 2007 #13 Skrevet 11. juli 2007 åååå heldiggris!!! akkurat sånn er det jeg også har lyst til å gifte meg!!!:D Bare at jeg har litt lyst til å gjøre det i karibien da. Har desverre ingen erfaringer å dele med deg da jeg ikke har ring på fingeren en gang! he he.. Lykke til!
Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 Forfatter #14 Skrevet 11. juli 2007 Tusen takk for flotte tilbakemeldinger jenter. Godt å høre at det kommer til å bli bra! Man trenger litt bekreftelse i ny og ne.. :-) Har vært på Koh Samui 2 ganger tidligere og elsker øyen. Første gang med en venninne og da på Chaweng beach. Andre gang på Lamai beach med foreldrene mine. Morogcroft.. jobbet du på øyen i 2 år? Høres helt fantastisk ut å bo der.. må være litt av en opplevelse! Tusen takk for gode reisetips!!!
Gjest Skrevet 11. juli 2007 #15 Skrevet 11. juli 2007 ja jeg jobbet med dykking og i bar og litt i dykke shoppen hehe.. unødvendig med reisetips når du har vært der, ble bare litt revet med skal ned igjen neste sommer, og håper å få vært der 1 år når jeg er ferdig med utdannelsen min om 4 år.. snuppa til pappaen min bor på koh samui
Lille søtnos Skrevet 11. juli 2007 #16 Skrevet 11. juli 2007 Det blir helt fantastisk! Vi hadde også "strandbryllup", men i Norge. Skikkelig romantisk å gjøre noe utenom det mer vanlige. Må bare si at Thailand er FANTASTISK! Strendene, klima, maten, menneskene, prisene!!! Husk å ha plass i kofferten når dere skal hjem, i handlet så mye at vi måtte la noen av de medbrakte tingene fra Norge bli igjen!!! Lykke til med forberedelsene og bryllupet
Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 Forfatter #17 Skrevet 11. juli 2007 Er pappa'n til snuppa di en halvt "koh-samuier"? :-) Du har iallefall en VELDIG god grunn til å fortsette å dra ned dit hvis pappa'n hennes bor der.. Og så deilig for snuppa di og få være med å oppleve stedet! Er jo genialt å bo utenlands en periode når barna er så små. Vi tenkte selv å flytte til Australia for et år.. vi får se.. :-)
♥ DAME Skrevet 11. juli 2007 #18 Skrevet 11. juli 2007 Ååååå, det vil jeg også. Vi skal gifte oss til neste år, men vi klarer ikke bestemme oss Men etter at jeg så denne linken, åhhhh. Nå ble jeg skikelig tent altså Men det er ett "problem". Jeg vil jo invitere tanter, onkler og søskenbarn også. Er det frekt og si at de må betale selve turen selv? Synes det blir så vanskelig på en måte..... Men stort lykke til uansett Gemini77 )
Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 Forfatter #19 Skrevet 11. juli 2007 Askepott, Tusen takk for lykkeønskningene! :-) Vi har tenkt å fortelle familien at vi skal gifte oss her og at alle er hjertelig velkomne til å dele dagen med oss hvis de ønsker seg ferien sin i Thailand det året. Så kan de velge selv om de ønsker det uten at de skal føle seg forpliktet til å måtte dra. Ingen regner med at dere skal betale for gjestene til å komme så langt. Vi har heller tenkt å ta en skikkelig fest med venner etc når vi er tilbake! For å feire skikkelig med de nærmeste. Det blir da en lett og uformell fest (med mat..)
♥ DAME Skrevet 11. juli 2007 #20 Skrevet 11. juli 2007 Det var smart Kan jo ta en liten fest hjemme etterpå med snitter og kaker f.eks Gleder meg til å vise denne siden til sambo når han kommer hjem, hihi...
Gjest Skrevet 11. juli 2007 #21 Skrevet 11. juli 2007 pappaen hennes er egentlig fra surrat thani, men har bodd de siste 15 årene på samui ja, har i tillegg mange venner der som jeg alltid vil ønske å besøke, så samui vil alltid være et reisemål for oss har og et ønske om å gifte meg på stranden der nede en dag.. om bare denne drømme mannen kunne dukke opp hehehe..
Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 Forfatter #22 Skrevet 11. juli 2007 Kan tenke meg at jenta deres er nydelig hvis hun er halvt thailands i tillegg.. :-) Har han sett datteren deres utenom bilder? Må være rart for han å ha et barn i et annet land så langt unna..? Mannen dukker nok opp snart skal du se.. de pleier å titte frem når man minst venter det.. :-)
Vekt 75 Skrevet 11. juli 2007 #23 Skrevet 11. juli 2007 Hei. Så gøy å høre at noen andre også skal gifte seg i Thailand. Vi skal også gifte oss i Thailand i Januar. .vi skal gifte oss på en strand i Phuket. Har også kjøpt en slik "bryllups pakke" gjennom et hotell. Har kjøpt kjole her hjemme men ellers ordner vi med resten der nede. Vi reiser med tre barn som da er 6 år, 3,5 år og 1,5 år. Vi flyr med KLM fra amsterdam om natten. Har gjort det to ganger før og det har gått kjempe fint. Gleder meg enormt til den store dagen. Masse lykke ønskninger til dere.
Vekt 75 Skrevet 11. juli 2007 #24 Skrevet 11. juli 2007 Her er forresten linken til hotellet hvis du vil se: http://www.katathani.com/
Gemini77 Skrevet 11. juli 2007 Forfatter #25 Skrevet 11. juli 2007 Vekt 75, Det så helt nydelig ut det også! Jeg sjekket også ut Phuket men har en mann som ikke er noen stor fan av stedet, så da får jeg respektere det.. :-( har dere bestilt flybilletter? HVa kostet de i så fall? OG hva er budsjettet/kostnadene der dere skal gifte dere? Har dere regnet ut hva det totalt blir? Gratulerer med forlovelsen forresten!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå