Jenniegirl Skrevet 10. juli 2007 #1 Skrevet 10. juli 2007 Jeg har vært i bryllup i helgen og dagen etter ble jeg utrolig dårlig i magen. Diare og kvalme, lå i sengen hele dagen ( bortsett fra når jeg ikke løp på do!) Jeg spiste noen kaker i bryllupet (var bare til kaffi).. og lurer på om noen av eggene i disse har vært dårlige.. (fikk eggesmak i halsen når jeg rapte.. æsj.. jeg vet det).. Før jeg gikk i bryllupet spiste jeg jordbær her hjemme, men jeg var veldig nøye med å vaske de skikkelig, så det ikke skulle være jord og annet på de.. så tror ikke det er disse som er synderen. I natt har jeg vært oppe mange ganger, på nippet til å spy og idag er det skikkelig mageknip. Jeg er redd for at jeg kan være matforgiftet og at dette kan være farlig for babyen. Jeg er i uke 30 nå. Noen som har erfaringer rundt dette?, så er jeg takknemlig for svar.. jeg er litt bekymret nå..
Kosel Skrevet 10. juli 2007 #2 Skrevet 10. juli 2007 Om det er farlig for babyen ville jeg nok ringt legen eller jm å hørt med de om. Bedre kvalifisert til å svare på det enn det vi (flertallet av oss hvertfall) her inne er. Men behagelig er det hvertfall ikke... Håper du blir bedre snart - ikke godt å være matforgiftet -
tripp-trapp-tresko-mamma:o) Skrevet 10. juli 2007 #3 Skrevet 10. juli 2007 Hadde faktisk samme erfaring rundt uke 30. Tror ikke "egge-rapen" kommer av dårlige egg. Spydde så jeg trodde ungen skulle komme ut feil vei;o). Om du er redd for babyen syns jeg du skulle ringe til jordmor/ lege å høre. Det gikk greitt med meg, men alltid greitt å vite sikkert:o)
Jenniegirl Skrevet 10. juli 2007 Forfatter #4 Skrevet 10. juli 2007 Oki, takk for svar. Ringte til jordmor isted, og hun sa at jeg ikke trengte å bekymre meg. Det var bare jeg som fikk ubehaget, og ikke babyen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå