Gå til innhold

kan none fortelle meg hva som er vitsen med å


Anbefalte innlegg

Skrevet

gi dattern min klær til to årsdagen hun ikke kan bruke før hun er fire?

 

"men, da har hun noe å vokse i......"

 

ja, men jeezes..... er jo ingen vits i å gi henne noe i bursdagsgave hun ikke har bruk for før bursdagen om to år....

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

hadde det bare vært en engangshendelse....

 

men, dette er konsekvent......

 

 

vel vel...

 

 

de andre oldebarna bruker minst 2 strl større enn alderen sin, og resten av familien der er svære.....

så de tror vel det gjelder barna våre også...

jeg er liten/normal og barna våre bruker alderen sin i strl.....

 

 

 

Skrevet

Familien til mannen min er også sånn!! av svigermor og tanta hans fikk jenta mi klær i hendholdsvis str 6 og 8 ÅR da hun ble født-

 

hva er vitsen?????????

 

Skrevet

Hehe.. Her spør de hvilken str hun bruker.. tro om jeg ikke skal si 74.. så får vi 80 eller 86.. har fått noe klær i 92 som vi ikke får brukt før neste år, og vet ikke helt om jeg kommer til å bruke det heller.. Når det er salg kjøper jo folk alt mulig dill dall. Huff..

Men 2 år.. var litt å ta i da.. moten har kanskje forandra seg da? hihi..

Skrevet

Sånt er irriterende. Vi er den som har det minste barnet i familien, og ingen skal ha flere i hverken min eller min manns familie, så nå driver alle å kommer hit med div klær hun kan arve. Hun er ikke fylt 2 år engang, men de kommer med klær helt opptil 5 år! Har ikke plass til så mye klær faktisk!!!

 

Snupp fikk faktisk sengesett i voksen dyne str til ett årsdagen sin av søstern til mannen min. "Men hun skal vel over i stor seng nå hvert øyeblikk", var kommentaren. Ja, når hun er ca 2,5-3 år!!! Halloooooo!!!

Gjest mammaen til Odin og Tiril
Skrevet

Nja, kan være litt enig med deg der-men syns no avogtil at det bare er flott å få større plagg oxo e da=) Værre når slektninger bare ignorerer d èn sier..ingen av mine barn tåler ull,dette vet hele svigerfamilien min,men hvem tror du får MASSE ull klær hver bursdag og jul hehe? Vi må bare gi det bort, for de kjøper det på en spesialbutikk et anna sted i landet. Kjempe kjiipt!

Skrevet

reis og bytt. Første jula til minsten (5mnd gammel) fikk han bukse og genser i str 104.....det er vel enda 2år til han kan bruke det...så vi byttet det vi i klær sosm var en str over det han brukte i jula.

Skrevet

kan ikke si ifra heller.....

 

for da er jeg utakknemlig.....

 

 

irriterende....

 

jeg er jo selvfølgelig glad for at de får gaver....

 

og oldeforeldrene er veldig flinke til å plukke klær....

men herregud....

selvom de andre barna(og voksne) er litt mer enn overvektig betyr jo ikke det at hele verden er sånn...

 

og det er på en måte litt av det som også irriterer meg med svigerfamilien....

det finnes nemlig bare en måte å leve livet på...

nemlig deres...

de skjønner rett og slett ikke at verden rundt omkring kanskje tenker og gjør annerledes enn dem selv....

 

det finnes bare ett sett med tradisjoner, det finnes bare en oppfatning av livet og av hva som betyr noe osv osv......

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...