Gå til innhold

Hvofor fremstå så perfekt på en anonym nettside?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Blir dere ikke slitne av å holde "fasaden" .Det er jo opplest og vedtatt at det å få barn er en slitsom periode så hvorfor skriver alle om sine fantastiske liv? Ser dere for mye på reklame? veie 40 kilo og hoppe rett i olabuksa etter fødsel, ha fantastisk sex noen uker etterpå? hvorfor brukes ikke disse sidene til å backe hverandre opp? husk at det er 50% skill\smisser i Norge og noen må slite litt på disse sidene også. Til dere 100% lykkelige til enhver tid: Slutt å svar på innlegg når noen har et problem de ønsker svar på!!!!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Kunne ikke sagt det bedre sjøl.

 

Skrevet

hva hvis det ikke er noen fasade å holde????

det er noen som har det sånn som det skrives...

Skrevet

Ja det er fælt at noen ikke sitter med gjørme til oppunder haka!

Skrevet

Det var ikke det jeg skrev at alle har det fælt!! men for de fleste går livet opp og ned. Og er du lykkelig hele tiden skal ikke jeg ta det i fra deg..

Skrevet

Jeg er i og for seg enig, men jeg tviler på at selv om man kan svare at man har det godt på ett område, så betyr det automatisk at det er de samme som svarer at de har det godt på alle andre områder også.

 

Jeg syns sidene her som regel oppfyller sin misjon med å være et sted man kan "møtes" og spørre hverandre, hjelpe hverandre og backe hverandre opp, selvsagt med enkelte ondsinnede eller ugjennomtenkte innspill. Og noen ganger, når man føler at man har utlevert alle sine svake sider så kan det være godt å uttrykke at "hei, der er det et område jeg endelig ikek sliter med". Selvsagt ikke i hytt og pine, men på tråder der det virker som tonen er lett og ikke preget av at noen sliter, så går det vel an? Og det kan vel finnes noen som faktisk har det helt fantastisk i senga (antar at det spes var den tråden du tenkte på)? i allef all så langt?

 

Dessuten er ikke dette forumet så anonymt for alle - det varierer jo med hvor mye anonymitet man velger å ha, og hvor lenge man har vært her inne og hvor mange man har truffet irl.

Skrevet

og hvis det er noen som har problemer, så må det jo være de som har det fint i hverdagen, som er de rette til å svare på problemer?? de har jo da kansklje løst slike problemer før, og kommet godt ut av det...

 

nei, er mye annet som irriteter meg her på disse siden, de som skifter nick i hytt å pine, er en gruppe....bla

Skrevet

Tja..enkelte har vel behov for å fremstå på en viss måte. Kan ikke be dem slutte svare for det. Noen har det godt og er generelt lykkelige. Andre sliter. For de fleste går det opp og ned. Alle må få stille spørsmål og alle svar må få komme.

Skrevet

Signerer Yaddaline;-)

Skrevet

Er det så fryktelig mange her inne som er sånn da? Har inntrykk av at de fleste er helt vanlige mennesker med de vanlige "problemene", men man trenger jo ikke ha det helt for ille heller da:-)

Jeg veier langt fra 40 kilo (heldigvis, for da er man alvorlig syk), olabuksene er i stretch, fantastisk sex har jeg, om enn ikke 3 ganger om dagen;-) Skilt er jeg, men har ny sambo, har det faktisk ganske bra, selv om livet ikke alltid har fart pent med meg.......Ikke alltid det handler om hvordan man har det, men om hvordan man tar det:-)

Synes generelt jentene her inne er flinke til å "snakke" ærlig og støtte hverandre. Om noen har behov for perfekte fasader, så la de få lov til det. Lettere for dem her enn in real life:-)

 

Men jeg er enig i at man ikke trenger å synse og mene noe om absolutt alt. Og kanskje holde seg for god til å "sparke de som ligger nede".......

Skrevet

Det er jo det samme med de som sier "du får unnskylde rotet, det er vanligvis ikkeså bomba her" når man kommer på besøk hver gang man kommer. De har det slett ikke rotete men er vel redde for hva andre tenker om dem.

 

Men jeg er enig med HI at det er mange som er raske til å pynte på sannheten når det kommer til slike spørsmål som handler om hvor ofte eller hvor mye man gjør ting.

Selv om man kanskje ikke er helt anonyme er det vel ingen grunn til å gjøre seg bedre enn man er?

Skrevet

Jeg svarer ærlig på de tingene jeg kan svare på.

Det blir jo på samme måten med ditt innlegg her da, du dømmer jo de som gjerne har vært heldige.

 

Veier ikke 40 kg, men 54 kg. Hoppet ikke rett inn i olabuksene, men det gikk ikke mer enn en måned. Føler meg kjempeheldig akkurat der! Likevel har jeg stygg hengemage full av strekkmerker.

 

Hadde sex etter to uker, og det var ikke noe gale i det hele tatt. Har et supert sexliv med kjæresten min, får jeg ikke svare på innlegg pga. det?

Kan også nevne at jeg har to barn med hver sin pappa, og den første jeg hadde sex med etter fødselen av førstemann, var min nåværende kjæreste, 21 mnd. etter fødselen, og selvsagt etter samlivsbrudd.

Får jeg lov å svare på spørsmålene dine nå da?

 

Ja, vi krangler og vi har mye problemer i blant, men siden vi har et godt sexliv, har vi liksom en fasade?

Syns du dømmer på samme måten som du mener at andre ikke skal gjøre..

Skrevet

Ja det forstår jeg også...nekter ingen å være lykkelig, men man kan vel være lykkelig uten å "tråkke" på andre..skjønner du hva jeg mener?

Skrevet

Der er jeg selvsagt helt enig.

Skrevet

Hallo! nei nei enda en gang JEG DØMMER IKKE DE EVIG LYKKELIGE!!!!! jeg prøver bare å si at når noen sier at de har hatt dårlig sex og spør om råd så trenger du ikke 30 svar hvor alle sier at dehar ALDRI hatt dårlig sex...forstår du?

Skrevet

Mja, jeg forstår;) :)

 

By the way, jeg er ikke en av de evige lykkelige altså, møter motgang tidt og ofte, men lever nå enda;)

Skrevet

Godt å høre(",)

Jeg ønsker ikke å ødlegge andres lykke, men prøver å belyse hvordan denne"bombanderingen" kan påvirke andre. Syns vi har nok med all reklamen i media ellers som for meg er sykelig...tenker på barna mine som skal vokse opp i denne verden og alle dens forventninger..

Skrevet

Amen. La oss normale få lov å ha det ikke alltid så greit. Vi som ikke er perfekte, vet du ;)

Skrevet

Men du vet, da kan vi forbli anonyme når vi skal stille personlige spørsmål... ;oD

Skrevet

Signerer deg vennlighilsen!!

 

Godt skrevet!

 

 

Skrevet

Signerer denne :-)

Skrevet

Hvorfor bry seg om hva folk skriver på en anonym nettside =0)

Skrevet

Jeg blir engasjert og føler at det er viktig med andre synspungter også...

 

Skrevet

Men...., hvis man ikke har de bra, er det ikke da bare positivt om noen som har det bra svarer og kanskje får opp selvbildet, viljen eller hva det nå er som skal til for at tingene skal bli bedre?

Er jo ikke alle som lar seg skjemme av 40 kg for mye, men tar det med godt mot. Andre igjen klarer å ha tilfredstillende sex uten samleie, bare for å nevne noe......

Trenger ikke være helt perfekte selv om man ikke har det samme problemet liksom.

Skrevet

Enig, men når det ikke er relevant i tråden og en ikke svarer på spm, men kun sier "at jeg har aldri hatt det vanskelig" så er det jo en måte å tråkke på andre...sier det igjen at jeg ønsker alle lykke og hell.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...