endaeintrønder Skrevet 6. juli 2007 #1 Skrevet 6. juli 2007 Mandag 2 juli,kom vår lille Sofie til verden,med planlagt ks,kl 9.05 om morgenen!!!Hun var 51 cm lang og veide 3940 gram:) Ei lita tulle!!! Det gikk kjempefint alt sammen,ble lagt inn samme morgenen,og ble trillet ned til operasjon,fikk narkose,og etter 2 timer,kom pappan og lillejenta ned til meg,der vi ble trillet opp sammen:)) Vi kom hjem igår da,føler meg kjempesprek til tross for ks!Denne gangen var alt mye bedre,enn sist,da jeg hadde haste ks..Har faktisk ikke så mye vont heller!!Var litt rart å komme hjem,med en liten baby igjen:) Storebror på 3,er kjempestolt!!! Lykke til alle sammen her inne!!!!! Foxy: har du født enda???*klæm*
ღ♡Gravid25ღ ღks 6 okt ♡ღ Skrevet 6. juli 2007 #2 Skrevet 6. juli 2007 gratulerer så mye =O) 12 dager til mitt planlagte ks =O)
~Simelisa & Marina~ Skrevet 6. juli 2007 #3 Skrevet 6. juli 2007 Heisann.. Gratulerer så utrolig mye... Her er det enda 38 dager igjen til planlagt KS og kjenner at jeg gruer meg litt, men det er sikkert pga at det siste var ett hasteKS... Kan du fortelle litt nærmere om hvordan d var i forhold til hverandre og om du fikk barnet til deg, om alt egentlig... Er snart 5 år siden og mye er glemt... Lurer veldig ) bra alt gikk så greit ) Klem
endaeintrønder Skrevet 6. juli 2007 Forfatter #4 Skrevet 6. juli 2007 Tusen takk for det:) simelisa: jeg grudde meg også veldig til dette ks,pga at sist så endte min fødsel i hasteks,etter 3 dager med rier,og det var en sjokkopplevelse husker jeg:/ så jeg søkte tidlig denne gangen om å få planlagt ks,pga at jeg var redd en fødsel ville ende på akkurat samme vis! Men denne gangen gikk alt SÅÅ fint,jeg hadde nerver deluxe da jeg ble trillet ned på operasjon altså,men de var så utrolig rolige og greie,ikke noe stress som med min sønn for 3 år siden... Jeg måtte ha narkose da,pga jeg er avstivet i ryggen,så de kan ikke sette spinal.. Sovnet inn,og våknet av at ei jm kom og sa at jeg hadde fått ei nydelig jente(vi viste det da..)og at alt hadde gått kjempefint!!Mistet litt blod,men det er jo normalt.. Ble trillet opp på rommet mitt bare noen timer etterpå,litt svimmel og kvalm,men veldig glad over at alt gikk SÅ bra:) Vil si at et planlagt ks,kan ikke overhode sammenlignes med traumet man får ved et haste ks altså,så du må bare ta det heeeelt med ro,det går så fint atte:) Jeg har en veldig positiv opplevelse fra føden denne gang,noe som jeg IKKE hadde sist..Reiste også hjem mye tidligere denne gangen,sist lå jeg i 7 dager..Og vil si at ks såret ikke er så vont heller,i forhold til sist! Du skal se ditt ks kommer til å bli en god opplevelse også,de aller fleste planlagte ks går kjempefint!Hun fødselslegen som jeg hadde,sa at det var uhyre sjelden at ting gikk galt ved et planlagt ks..Hun hadde bare gode ks bak seg ihvertfall,og det var godt å høre! Lykke til du også,du skal se at ting blir helt annerledes denne gang!!
mamma i juli Skrevet 6. juli 2007 #5 Skrevet 6. juli 2007 Gratulerer! Foxy har forresten født- innlegget ligger på skravles.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå