Anonym bruker Skrevet 6. juli 2007 #1 Skrevet 6. juli 2007 Noen her inne skriver om en "sovemetode" der man lar ungen skrike om natten for å få det til å sove hele natten. Den har visst et spesielt navn, noen som vet? Gode/dårlige erfaringer med denne metoden?
Gjest Odyssey&Mikrovampyren Skrevet 6. juli 2007 #2 Skrevet 6. juli 2007 Er det ferbers metode du snakker om? Har ikke prøvd. Tror mer på å få de til åsove uten at de må hikste seg til søvns.
1kar&1møy&meg™ Skrevet 6. juli 2007 #3 Skrevet 6. juli 2007 ferbers metode går ut på at du legger barnet i sengen samme tidspunkt hver dag. sier god natt og går ut av rommet. Dersom barnet skriker venter du i 5 min før du går inn igjen og beroliger også ut igjen. Slik fortsetter det til barnet har sovnet. etter ca tre kvelder (eller i mitt tilfelle 1 uke med eldstemann og 1 kvarter med minsten) så legger barnet seg selv og JA det funker. Dette handler ikke om å hikste seg redselsfullt i søvn slik mange påstår. Dersom det blir heftige sinnetokter av det er det pga sinne har jeg merket med mine egne iallefall. Det er veldig viktig at man ikke begynner for tidlig med dette man bør iallefall vente til barnet er 6 mnd helst litt mer også er det viktig med rutiner!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå