Gå til innhold

Jeg blir så sint når jeg leser om sånt.....


Anbefalte innlegg

Skrevet

http://www.dagbladet.no/nyheter/2007/07/04/505390.html

 

Haukeland sykehus har bestemt at gutten ikke skal få hjelp neste gang han slutter å puste. Hvorfor kan de ikke gi ham hjelp så lenge han er "frisk" og ikke lider? Bare la ham dø fordi prognosene er imot ham?

Blir så sint når jeg leser om sånt! Skjønner at legene må sette ned foten i enkelte saker og si at nå har denne pasienten lidd lenge nok det er best vi avslutter dette. Men denne gutten lider jo ikke, og det står at han føler og er våken.

Huff, stakkars foreldre!

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Tror du ikke det er en påkjenning og lidelse for gutten å oppleve pustestans og gjennoppliving opptil flere ganger per dag?

Skrevet

Det har vel noe med ekstreme dårlige prognoser for overlevelse for gutten, og legen tar det vanskelige "valget". Ingen lett sak det derre. Selvfølgelig mye verre for nybakte foreldre som er følelsesmessig involvert..vet ikke hva jeg hadde gjort-

Skrevet

eg trur på mirakler eg, og vill gjerne be for gutten

Skrevet

Jeg nekter å tro at gutten ikke lider når har gjentatte ganger får pustestans og blir gjenopplivet. For å ikke snakke om påkjenningen det må være for foreldrene med denne psykiske berg og dalbanen de er på. Jeg regner med at sykehuset har gjort en vurdering som de mener er hensiktsmessig. Ikke for å plage hverken foreldre eller barn. Noen ganger er bare realitetene harde.

Skrevet

Noen ganger må man vel settes sine egne sorger/behov og følelser og se hva som er det beste for denne gutten. Må være utrolig smertefullt å miste pusten/kveles sakte og så bli gjennopplivet igjen....Mirakler finnes ikke, og alle prognosene er jo helt i mot videre liv.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...