Anonym bruker Skrevet 5. juli 2007 #1 Skrevet 5. juli 2007 Her inne er det jo rimelig dødt om dagen. Får håpe det er fordi flesteparten har fått menn som er blitt klare og ikke fordi man er ute å nyter det fine sommer været.. Uansett. Jeg skulle ønske vi kunne slå våre kloke hoder sammen for å finne løsninger på hvordan man skal hjelpe til for å få en mann som føler seg klar for en familie. Kanskje vi kan begynne med å gå i oss selv for å finne ut hvorfor vi vil ha barn nettopp nå. Og derav prøve å avlede forskjeller. Hvis vi viste akkurat hva det kom av at de ikke vil ha barn hadde det sansynligvis blitt lettere å jobbe med. Jeg har tenkt på litt forskjellige grunner, kom med innspill og forslag. Sammen skal vi klare det. a) Han er redd for at forholdet ikke er godt nok til å basere en fremtid på og vil derfor ikke skaffe barn. Antidot: Vise han at forholdet er godt og vil vare. Han mener at forholdet er veldig bra og at han har det veldig godt akkurat nå og derfor ikke vil forandre noe. Liksom litt; Never change a winning team. Antidot. Presse frem forandring ved å sette hardt mot hardt. Hvis han ikke ønsker barn vil det da bli en forandring med motsatt fortegn uansett. c) Han vil ha barn med deg, Men mener at de utenforliggende omstendighetene, eks. jobb og bolig må forrandres. Antidot: Konkretiser de ulike faktorene og jobb deg gjennom de. d) Han vil ha barn, men mener ikke du er klar for å bli mor. Les: Han vil ha barn, men ikke med deg. Antidot; DUMP HAN. Ps. Personlig tror jeg på å holde opp å snakke om noen form for reproduksjon, og babyer (Ikke se opp i vogner og ikke kommentere søte babyer er inkludert i dette) i en 6 måneders tid. Hvis han bringer opp tema, vær kort og uinteressert, for så en dag si; jeg har så lyst på en baby jeg... Min venninne gjorde dette etter å ha grått og bedt i 2 år. Det fungerte utmerket. Riktignok er fyren ganske så forferdelig på andre måter også, men hun liker han og det er det viktigste for meg.
Jumpy Skrevet 5. juli 2007 #2 Skrevet 5. juli 2007 For mitt vedkommende er det ikke stille her fordi han er blitt klar!!! Bare så det er sagt. Hilser meldingen din velkommen, og skal prøve å komme opp med noen gode forslag... sukk... om jeg bare hadde noen gode forslag ( Jeg tror på sett og vis at den dere "slutte-å-nevne-temaet"-strategien kan ha noe for seg. Men jeg er på dette tidspunkt litt lei av den strategien. Føler liksom at han ikke merker det om jeg lar være å nevne baby en periode, for når jeg tar det opp så er han bestandig parat meg uggene svar og dårlig holdning !!! Nå går jeg med valgets kvaler i forhold til at jeg rett og slett skal slutte på pillen og bestille en pearly. Typen har frem til nå nektet å sette seg inn i dette fordi han mener det er pilla eller ingen ting. MEN: samtidig som han sier at han har slutte å ha sex fordi han ikke føler at det er trygt og derfor kan jeg bare kjøpe meg en "sånn greie" hvis jeg vil det, så har vi jo sex: god sex! ) Derfor går jeg med følelsen av at han faktisk på sikt også vil akspetere Pearly som prevensjon og samtidig da bli mer tvungen til å tenke på dette med baby fordi vi da får perioder med rødt lys. Altså: han får tanken at om vi har oss nå så kan det faktisk bli babty. Mulig det setter igang prosessen hos han. Jeg ser nemlig ikke helt hva som skal til for at en fyr som ikke ser noen grunn til å haste med å få barn, sånn plutselig skal si at han er klar. Det må skje et eller annet som får han til å tenke mer aktivt på det..... Ja, ja.. det ble vel mer som en tilstandsrapport fra meg. men forslaget mitt er altså å slutte på pillen og gå over til tempe-metoden. Risikoen her er jo at man får det skikkelig kjipt i lag. Men kanskje er det forbigående... hva tror du HI?
Anonym bruker Skrevet 5. juli 2007 #3 Skrevet 5. juli 2007 Tror du er inne på noe nå. Pearly vil være en subtil måte å flette ”baby” i hverdagen. Helt uskyldig. (Dessuten er det sikkert ikke bra å proppe i seg hormoner år etter år, noe jeg har gjort selv. Og er mektig lei av det.) Tror nok at det kanskje kan få noen midlertidige leie konsekvenser… men har ei venninne som gjorde det samme og han var veldig forsiktig de 5 første månedene. Også ble det BABY!! Etter dette har det blitt 2 til, han er kjempe med som pappa. Det og ikke nevne baby har seff ingen effekt hvis han ikke legger merke til det. Men da har du kanskje vært flink til å ikke mase i forkant også. Så var det dette med masing da… selv disiplin. Det tjener jo selvfølgelig ikke til noe å mase. Eller enda verre, det virker mot sin hensikt. Og selv om jeg prøver å kamuflere min masing som informasjon og eller diskusjon forandrer ikke det situasjonen. Min partner vet jo at jeg vil ha barn. Og jeg vet at han ikke vil ha, i alle fall ikke nå. Sukk. Men så gjør jeg det av og til allikevel. Jeg vet det ikke er adekvat oppførsel, men i mangel av noe bedre gjør jeg det.
Jumpy Skrevet 5. juli 2007 #4 Skrevet 5. juli 2007 herregud! Nå har jeg gjort det! Jeg bestilte Pearly på nettet...... iiik... tenkte først at jeg ikke skulle, men så tenkte jeg etterpå at det er på tide å foreta meg noe: satt opp en liste med gode argumenter til pakken kommer og han sikkert blir litt gretten: Husk jenter: for det første jeg nærmer meg 31 år med stormskritt. Har snakket om barn i snart 2 år... og han er stadig avventende. 1) JEG ønsker meg barn, derfor har jeg ikke lyst til å proppe i meg hormoner lenger 2)Pearly er også prevensjon! Bare naturlig. 3) vet at han ikke erklar, men jeg har som sagt ventet lenge nå og er over 30... derfor vil jeg slutte på pillen og bruke pearly inntil du er klar. 4) for alt jeg vet kan det ta et år før jeg blir fruktbar igjen. Jeg vil ikke ta den sjansen at jeg er 34 og får EL før jeg er 35, derfor vil jeg være klar den dagen du er klar... hm... lurer på hvordan reaksjonen hans blir!!!! oppdateringer følger garantert
Anonym bruker Skrevet 6. juli 2007 #5 Skrevet 6. juli 2007 Det var et godt argument det!! Jeg lytter og lærer- Gleder meg til fortsettelsen. Så spent på hvordan han kommer til å ta det.
Anonym bruker Skrevet 6. juli 2007 #6 Skrevet 6. juli 2007 De fleste menn følger jo det biologiske mønstret automatisk. Man møtes, man er sammen noen år, økonomien er tilrettelagt, huset er stort nok osv. En god del skal jo være på plass før man får barn, f.eks. et stabilt forhold som er over den første forelskelsesfasen. To år bør ha gått før man begynner å produsere. Jeg synes også at en viss alder og modenhet bør være på plass. Nærmer man seg 30 år, er samboer og har en mann som overhodet ikke er på gli, så burde det lyse noen varsellamper. Har opplevd at flere i vår omgangskrets har blitt "skilt" pga ulikt ønske om barn. Det er derfor lurt at man blir enig om dette i starten av forholdet. Spørsmål 1: Ønsker du barn. Spørsmål 2: Hvis ja, når vil du isåfall ha barn? Har man ulike ønsker, finn en annen partner.
Anonym bruker Skrevet 6. juli 2007 #7 Skrevet 6. juli 2007 Det du skriver der kjære Anonym høres jo svært bra ut.Og i en ideel verden fungerer dette kanskje. Tenk så fint hvis alle kunne spille med åpene kort slik du skisser. Men ettersom jeg har lest på disse sidene , og også sett ute i den virkelige verden er det mange mann som dessverre svarer; 1) JA jeg vil ha barn og på spørsmål 2) Jeg vet ikke når. Når du endelig syntes han burde vært klar, sier han at han ikke er klar for barn ennå, eller at han er kommet til at han ikke vil ha barn. Men så var det tilbake til hvordan få en mann interessert i å få barn. Noen som har noen erfaring med å eksponere mannen for kameraters barn, har dette større virkning enn eksponering for barn i familien?
Jumpy Skrevet 6. juli 2007 #8 Skrevet 6. juli 2007 det du spør om der er jeg veldig nysgjerrig på jeg også... for flere kompisser venter barn. Men ut ifra de som allerede finnes (altså kompis-unger), så tror jeg ikke det er noen forskjell.. desverre... Om dette med åpne kort etc: det blir rett og slett litt dumt å sitte å mene noe konkret om hvordan man skal/ikke skal innrett seg. Alle forhold er forskjellig!!!! Om man har ulikt syn på ting er det ikke bare å skille lag, og i starten av et forhold tror jeg de fleste ofte både ønsker barn og klingene kirkeklokker... man er nemlig veldig forelsket!!!!!! Men livet forandrer seg, og man blir eldre, verdiene endrer seg og alle vet jo at det man mente da man var 18-19 ikke nødvendigvis er like gjeldene når man er 28... Vi som sliter med at mannen ikke er klar trenger ikke å høre at da er det bare å forlate mannen, ihvetrfall dersom vi er rundt 30.... Hallo: det er (ihvetrfall i mitt tilfelle) ingen ting annet i vårt forhold som tilsier at vi skal gå fra hverandre. Vi er uenige om tidspunkt for barn, men det betyr jo ikke at vi etterhvert kan få barn og bli veldig lykkelige med det. Om vi må presse litt på så tror jeg faktisk ikke vi er de første damene i verden som må det. Men uansett så er det en kjip situasjon.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå