prysseluskan Skrevet 4. juli 2007 #1 Skrevet 4. juli 2007 Har så lyst på en katt og har begynt å lete litt på nettet. Ser at mange kattunger er åtte uker gamle. Er det det som er vanlig?
St.Sunniva Skrevet 4. juli 2007 #3 Skrevet 4. juli 2007 Ikke yngre enn 8 uker nei, dersom det ikke er tilfelle at moren er død eller noe.
*Kleopatra Skrevet 4. juli 2007 #4 Skrevet 4. juli 2007 Det beste er å vente til de er i alle fall 10 uker, gjerne 12. Jo lengre de får morsmelk, jo bedre rustet blir magen dems. Vi fikk en katt da hun var 8 uker gammel, og hun hadde veldig sensitiv mage -tålte kun dyrlegefòr. Dyrlegen sa det mest sannsynlig var fordi hun ble tatt fra moren for tidlig.
summer85 Skrevet 4. juli 2007 #5 Skrevet 4. juli 2007 fra 8 uker er normalt.. rase katter er fra ca uke 12....
candyland Skrevet 4. juli 2007 #6 Skrevet 4. juli 2007 hvor bor du da? Vi har en kjempesøt hvit og grå katt som vi ikke har funnet en familie til...?
englegull Skrevet 4. juli 2007 #7 Skrevet 4. juli 2007 De er ikke gamle nok før de er 12 uker, men desverre er det mange som gir dem bort fra 8 uker. Men dette er 4 uker for tidlig!
smakk Skrevet 4. juli 2007 #8 Skrevet 4. juli 2007 De skal være MINST 10 uker, helst 12. Det er så utrolig uansvarlig av folk å gi de bort tidligere, ser folk gir bort helt ned i 6 uker. Når du ikke har vett til å sterilisere katten din får du ta konsekvensen. Og de som har hatt kattungene i 8 uker, 2 uker til er faktisk ikke så mye.. Unnskyld meg men; jævla drittfolk (
Gjest Skrevet 4. juli 2007 #10 Skrevet 4. juli 2007 Aller helst 12 uker. Hvor bor du da? Jeg har noen som er leveringsklare nå
englegull Skrevet 4. juli 2007 #11 Skrevet 4. juli 2007 Enig, dippeduppa! Blir så sur når jeg leser "8 uker og leveringsklar!" Useriøse folk... Synes 10 uker også er for tidlig... Seriøse oppdrettere gir aldri fra seg kattunger før de er 12-14 uker! Vi tok en gang til oss en kattunge da den var 8 uker. Den suttet alltid på klærne våre når vi koste med den, og fortsatte med det i mange år - så det var tydelig at den skulle vært med mammaen sin lenger!
Hjertefamilien Skrevet 4. juli 2007 #12 Skrevet 4. juli 2007 12 uker gamle er de klare for en ny verden! Har to søte nøster her som skal gis bort. De er morløse, og nå 6 uker gml snart. Jeg gir dem flaskemat, og de har nå så smått begynt på tørrfor, vann og vitamintilskudd. De er de mest kosete kattungene jeg har hatt noen gang, mulig pga mangelen på sin egen mor.... Lekne, kosete, allerede nå renslige... og høyt og lavt :-) Bor du i nærheten av Porsgrunn må du gjerne ta deg en tur....!
prysseluskan Skrevet 7. juli 2007 Forfatter #13 Skrevet 7. juli 2007 Der var innlegget mitt endelig, fikk ikke lest det etter at jeg la det ut. Takker for alle svar! Til dere med kattepuser: Jeg har veldig lyst på en katt, men min kjære mann må nok bearbeides litt til dessverre... Men han er på glid merker jeg ; )
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå