lykkelig tobarnsmamma Skrevet 4. juli 2007 #1 Skrevet 4. juli 2007 Sønnen min har fått masse utslett i bleieområdet og på beina i løpet av to dager. Jeg trodde det var vannkopper, men på legevakten sa de at vannkopper alltid startet i ansiktet og innebar feber, noe min sønn ikke har hatt. De mente derimot det var mollusker. Vet noen noe om dette? Hvor raskt kommer det feks? Og hvor smittsomt er det? Vi skulle egentlig på ferie til moren og faren min, men de ble litt stresset av en mulig hudsykdom som vedvarte i seks mnd.
bjørnebær Skrevet 4. juli 2007 #2 Skrevet 4. juli 2007 Stress ned å les denne :-) www.hudlegekontoret.no/kategorier/sykdommer/mollusker
bjørnebær Skrevet 4. juli 2007 #3 Skrevet 4. juli 2007 Det smitter altså berre små barn - og dei får det uansett før eller sidan.
nickoline og supermann Skrevet 4. juli 2007 #4 Skrevet 4. juli 2007 Det smitter ved kontakt, og kan vare opp til ihvertfall 1/2 år. Det skal visst ikke være plagsomt, men kan gi arr. Kan fjerne de hos legen. Nei, alle får det ikke før eller siden! Har du flere barn. Vær ekstra hygiensisk med håndklær og sengetøy! Voksne kan også få det, men veldig sjelden. Det er et virus som ligger latent i de fleste!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå