veslamøy Skrevet 2. juli 2007 #1 Skrevet 2. juli 2007 Babyen min var så rolig når vi var på UL. Lå bare rolig i fosterstilling. Rørte seg kun så vidt en gang. Jordmor sa at alt så greit ut, men jeg ble satt to uker tilbake. Altså termin flyttet fra 10 nov til 22 nov. Jeg vet at dette ikke kan stemme siden vi var på UL tidlig i uke 7 og så da et hjerte slå. Er nå engstelig for at noe skal være galt med den lille allikvel, at den ikke vokser som den skal. Det jeg har hørt fra andre er at når de har værtt på UL så har babyen sparket og vært livlig. Og jordmor sagt at babyen så frisk og sunn ut. Det jeg lurer på er om det er andre som har vært på UL og opplevd at babyen ikke har rørt på seg?
mammat2goll Skrevet 2. juli 2007 #2 Skrevet 2. juli 2007 Jeg har en kjemperolig baby i magen. Når jeg var på 3D fikk jeg beskjed om å dra på butikken og drikke noe kaldt med masse sukker og putte i meg en sjokolade. Kom tilbake etter 30 min, og hadde fortsatt en rolig baby som sov. Er lite aktivitet dagen nå også nå er jeg i uke 29.
*RutIetutt* Skrevet 2. juli 2007 #3 Skrevet 2. juli 2007 På alle de tre ul`ene jeg har vært på (uke 17+6, 28+6 og 29+2) har babyen vært veldig rolig...men ikke sånn at hun ikke har rørt på seg - men jeg syns hun var veldig rolig siden storebror var veldig aktiv da vi var på ul med han i uke 20... Nå er jeg 36+6 og har en ganske aktiv baby i magen (eller jeg kjenner i allfall at hun beveger seg mye og regelmessig.).
Impulsiw Skrevet 2. juli 2007 #4 Skrevet 2. juli 2007 Hei ) Kjenner meg veldig igjen angsten du beskriver for barnet. Jeg fikk først termin 20 november. Var på UL i uke 7. Var igjen på UL i uke 18 og da fikk jeg termin 12 november. Var på utvidet UL i dag og babyen er 100 gram større for alderen for å si det sånn. Jeg har ikke kjent så mye liv. Bare bobling av og til og dager da jeg ikke kjenner noe. Har vært veldig urolig. Men på de to siste ultralydene beveget han seg mye! Kjenner det veldig godt nå, særlig de to siste dagene. Så antall uker har nok noe å si for hvor mye du kjenner også. Jeg er overvektig og morkaken ligger foran mot magen. Derfor har jeg ikke kjent så mye før nå. Jeg bestilte meg babywatcher på www.babywatcher.no og håper den kommer snart. Da kan man jo følge med at hjertet slår og bli tryggere ) lykke til )
stolt mor til to:) Skrevet 2. juli 2007 #5 Skrevet 2. juli 2007 jeg er urolig selv å gikk til legen min å sa det at jeg ville se at babyen min hadde det bra å at jeg var usikker på termin. hun henviste med til en ny ultralyd med en gang. du har rett på å få en til eller flere vist du er usikker, snakk med legen din om dette og du får sikkert en til:) å det er jo alltids artig med en ultralyd til:)
veslamøy Skrevet 2. juli 2007 Forfatter #6 Skrevet 2. juli 2007 Jeg har tidligere blitt lovt en ekstra UL pga at jeg er veldig engstelig av meg. Har vært det hele svangerskapet. Tror nesten jeg blir gal av alle disse bekymringene hele tiden. Skal til legen i morgen, skal be om en henvisning da. Håper jeg slipper og vente så veldig lenge.
lise81 Skrevet 2. juli 2007 #7 Skrevet 2. juli 2007 hei da jeg var på ul i uke 19 så lå jenta mi faktisk slik at de ikke fikk sjekka alt...( det de sjekker på den 1 ul, hoftebeina og alt etc.....) men hu lå me ryggen udover og var HELT rolig ikke en eneste bevegelse... kom tilbake 4 uker etter altså i uke22,23 så ikke allti de er like aktive eller ligger slik mesteparten gjør :-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå