Gå til innhold

væskende sår etter keisersnitt...


Anbefalte innlegg

Skrevet

E det normalt at det væsker fra såret? Det e kun på den ene siden, og huden rundt e ganske rød, i tilegg e det en har klump inni der. Sorry ekle detaljer hehe, men bare lurer på om dette e noe eg burde kontakte legen for, eller om det e helt normalt og vil gå over av seg selv...

Videoannonse
Annonse
Gjest mammaen til Odin og Tiril
Skrevet

Høres ut som det er betent gitt=/ fikk beskjed fra sykehuset etter mitt ks at om det skjedde noe som d du forklarer skulle e ta kontakt med legen, sykehuset eller legevakten.

Skrevet

Hmmm, ja da får eg ta kontakt med legen min i morgen:) Har hatt litt feber også de to siste dagene...det har sikkert en sammenheng med såret.

 

Takk for svar:)

Gjest mammaen til Odin og Tiril
Skrevet

Ja tror nok det er det beste, er ihvertfall bedre å få sjeklka d ut så om det er noe så kan det behandles fort=)

Gjest mammaen til Odin og Tiril
Skrevet

Lykke til forresten=)

Skrevet

Ja, helt klart en betendelse.... venninna mi hadde det samme, gikk helt fint når hun fikk behandling.. :)

 

De sier vel at såret ikke skal veske...

Skrevet

Takk takk begge to:D

 

Mn e det noen av dere som aner hvilken behandling som taes i bruk ved slike tilfeller? :)

Gjest mammaen til Odin og Tiril
Skrevet

Spørs kor alvorlig det e, e har hørt (ikke for å skremme deg) at de som har alvorlig betennelse må under kniven igjen. Men tviler på at det skjer hos mange, er vel antibiotika og rense sårest jevnlig sikkert:)

Skrevet

Mulig jeg reagerer voldsomt her, men om du har en betennelse i et operasjonssår og har hatt feber i to dager synes jeg det er lenge å vente med å kontakte lege til i morgen.

 

Iom at du akkurat har født har du lov å ring til det sykehuset du fødte om noe oppstår. De første 14 dagene eller noe, i alle fall for oss som fødte normalt.

 

Om ikke så synes jeg du skal ringe legevakten. Jeg har en onkel som akkurat fikk betennelse i et mindre operasjonssår, og han har hatt mye krøll pga dette altså.

 

 

Skrevet

Min onkel har forresten gått på tre antibiotikakurer før han fikk knekken på infeksjonen. Samt renset det flere ganger hos legen.

Skrevet

ja, ville vel kontaktet lege i dag jeg, og ikke vente... :)

Gjest mammaen til Odin og Tiril
Skrevet

gjør det du=)

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...