Anonym bruker Skrevet 1. juli 2007 #1 Skrevet 1. juli 2007 Hun er gravid og koker snart over av sinne. Kommer jeg med tips så er hun bare så negativ og brysk. Og jeg som hadde gledet meg sånn til å bli tante!
Lilly 79 Skrevet 1. juli 2007 #2 Skrevet 1. juli 2007 Kan du ikke fortsette og glede deg over at du blir tante, for at svigerinnen din er hormonell?
KaMa Skrevet 1. juli 2007 #3 Skrevet 1. juli 2007 Kutt ut å komme med tips og råd hun ikke ber om. Selv syns jeg det er lite givende å tilbringe tid med folk som ikke selv merker når råd og tips er ok å komme med, og når det ikke er det. For mange er også graviditet en høyst personlig opplevelse, og man ønsker ikke innblanding fra alle og enhver. Om du bryr deg noe videre om din svigerinne, så la henne vite at du er der om hun trenger råd og vink, men la henne be om det selv og ikke dytt på henne en masse greier hun ikke har bedt om. For øvrig kan jeg fortelle deg at din svigerinne ikke er noe unormal. Storparten av de gravide jeg har forholdt meg til er heller ikke noe glad i innblanding. Uansett om det er innblanding fra familie, venner eller bekjente.
Anonym bruker Skrevet 1. juli 2007 #4 Skrevet 1. juli 2007 jeg er av den typen som liker å bli tipset om ting....men vi er vel forskjellige. prøver bare å være trivelig og dele min erfaring ettersom jeg har to barn. hun var veldig ivrig da de ble født og ville vite alt, nå snerrer hun bare til meg.
KaMa Skrevet 1. juli 2007 #5 Skrevet 1. juli 2007 Jeg har også vært interessert og engasjert når venninner har fått barn, men det er ikke gitt at jeg dermed likte innblanding når jeg gikk gravid. Selv var jeg sikkert ikke så ille, men jeg har flere venninner som har følt at andres engasjement har vært invaderende. Fordi de har opplevd graviditeten som en svært personlig ting. Din svigerinne har sikkert seriøst hormonrush. Om du ikke er sensitiv på om hun liker eller ikke liker din innblanding, så er kansje snerringen den eneste måten hun får formidlet at du blander deg på en måte som ikke er ønskelig. Uansett skal man ikke kimse av hormoner. Vær overbærende frem til hun har født og de verste hormonene har lagt seg. Og la vær med å sammenligne deg med henne. Det kommer du ingen vei med, da graviditeter og det å få barn kan oppleves ganske så forskjellig fra person til person.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå