Mrs. Bouquet Skrevet 30. juni 2007 #1 Skrevet 30. juni 2007 Syntes hun jeg snakte med på klinikken sa at jeg ikke kunne bære småbarn de første dagene etter operasjonen. Stemmer det, er det fordi man ser så dårlig etterpå eller fordi det kan gjøre noe fra eller til for øynene når man bærer tungt?
06,07 og spire nr 3 i 2010 Skrevet 30. juni 2007 #2 Skrevet 30. juni 2007 hei.jeg har tatt øyeoperasjon...Og grunnen til at du ikke skal bære små barn er fordi dem uten å mene noe med det viffter med armene. Og når du da bærer dem vil du automatisk knipe øynene i gjen hvis dem kommer opp i ansiktet ditt. Det er ren refleks..Og det SKAL en ikke gjøre da dette kan skade operasjonen. Det er fordi dem drar til side hornhinnen mener jeg det er og "lapper" den tilbake etter inngrepet.Hvis du da kniper øyet hardt sammen kan denne hinnen brette seg eller på et sår på.Jeg fikk sår på min hinne på det ene øyet.Og det er ONDT. Jeg var helt ute de dagene dette pågikk og hadde ALDRI klart å ta meg av min datter alene.Jeg kunne jo ikke se noe fordi det bare rant og rant fra øynene..Og det var mye bedre å ha dem igjen. Så jeg håper inderlig at du har noen til å hjelpe deg.
Fire småtroll Skrevet 30. juni 2007 #3 Skrevet 30. juni 2007 Heisann! Jeg har også laseroperert øynene, helt uten komplikasjoner. Var på jobb dagen etter, ingen smerter og perfekt syn! Kunne fint tatt meg av mange unger jeg, men det er som det blir sagt her, det tar noen dager før hinna på øyet gror og da skal det være helt i ro. Fy, fy å gni seg i øynene! Best å holde impulsive viftende små hender unna ansiktet noen dager ja :-)
mliz Skrevet 30. juni 2007 #4 Skrevet 30. juni 2007 Jeg har veldig lyst å ta sånn operasjon, noen som har et sted å anbefale i Oslo/Akershus?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå