Anonym bruker Skrevet 29. juni 2007 #1 Skrevet 29. juni 2007 Har et vennepar som er midt i et samlivsbrudd nå. De har vært til mekling og blitt enige om å ha barna likt. De har to barn. Det som er problemet her er jo at mora får ikke støtte til noe, hun har inntekt men den er bare på ca 5000,-mnd. Klarer ikke livets opphold på det. Har hun krav på noe hjelp? Hun mener at hun ikke har det, men jeg kan ikke fatte å forstå at systemet skal være så trangsynt!
Gjest anouschka with Love Skrevet 9. juli 2007 #2 Skrevet 9. juli 2007 Kan hun ikke jobbe da? Er ikke grunner som sier at man skal få penger fordi man "bare" har 5000 kroner. Er hun syk burde hun få trygd. Alenemødre som ikke har utdannelse og jobb og har barna 100% får overgangsstønad. Dette er for at de skal kunne finne seg jobb el. ta utdanning over en kort periode for å bli i stand til å forsørge seg selv.
mamma til twins Skrevet 24. august 2007 #3 Skrevet 24. august 2007 De må for all del innordne seg på den måten at de har omsorgen for minst ett barn hver. Da blir begge parter regnet som aleneforsørgere med de rettigheter dette medfører.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå