Gjest Skrevet 28. juni 2007 #1 Skrevet 28. juni 2007 Jeg går tur der nesten hver dag, jogger eller med vogn. Og hver dag har jeg møtt på mins en hoggorm. Så hvis dere skal grille eller lignede, se opp for orm! I fjor så jeg til sammenligning bare en orm på hele sommerhalvåret.
susemor-3 små Skrevet 28. juni 2007 #2 Skrevet 28. juni 2007 Jeg har også sett masse hoggorm i Østmarka. Til slutt sluttet jeg å ferdes der, jeg var livredd for ormen som jeg så på hver eneste tur, opptil flere ormer på en tur. Nå holder jeg meg til parken på St.Hanshaugen istedet, har ikke sett noen der foreløpig, hehe.
Mamma`n til Lukas & Milla Skrevet 28. juni 2007 #3 Skrevet 28. juni 2007 Takk for tips!!!! Bor rett ved siden av skauen oppi her;))
Gjest Skrevet 28. juni 2007 #4 Skrevet 28. juni 2007 Må ærlig inrømme at jeg ikke har tatt med 4 åringen på grilling og tur der i det siste. Tørr rett og slett ikke. mannen min mener at det blir bedre etterhvert. For med så mange orm der så må noen dø av matmangel utover sommeren.
susemor-3 små Skrevet 28. juni 2007 #5 Skrevet 28. juni 2007 Usj, ja det er synd at ormer skal få ødelegge et så fint område i Oslo... Folk tør jo hverken gå der selv, med unger eller bikkjer pga de beistene, usj.
Pysa Skrevet 28. juni 2007 #6 Skrevet 28. juni 2007 hos dyrlegen kan man kjøpe en bitteliten beholder til hooggormtabletter, kan fint henges på tursekken eller nøkkelknippet. få medisin hos lege eller dyrlege (samme medisin til msk og dyr), og pugg hvor mange tabletter man skal ha (det er pr. kilo).
Pysa Skrevet 28. juni 2007 #7 Skrevet 28. juni 2007 men husk at du alltid må oppsøke lege/dyrlege om noen blir bitt, selv om de har fått tabletter
Gjest Skrevet 28. juni 2007 #8 Skrevet 28. juni 2007 Og det aller viktigste om en blir bitt;' HOLD DEG I RO !! Da får ikke gifta muligheten til å spre seg så raskt. Få noen til å bære deg,hente deg ol.Og reis til legen.
susemor-3 små Skrevet 28. juni 2007 #9 Skrevet 28. juni 2007 Sikkert greit med tabletter. Men for meg ødelegger redselen for ormer hele turen når det nesten kryr av de rundt beina på meg... For meg er det helt uaktuelt å dra med unger i sånne områder, med eller uten tabletter. Jeg er alt for nervøs av meg, hehe!!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå