Sentralstøvsugeren Skrevet 28. juni 2007 #1 Skrevet 28. juni 2007 Hva var de første symptomene? Selma har rødt skjellaktig utslett under nesen som går helt ned mot munnen, litt tørr hud på kroppen og veldig plaget av luft i magen.....
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 28. juni 2007 #2 Skrevet 28. juni 2007 lillegutt er atopiker,begynte med opphøyet utslett som ikke gikk bort,først i kinnene så ellers på kroppen,veldig tør,måtte få kortison på resept for å få det bort siden han ikke tåøer den vanlige kortison man får uten respet. allergi vet jeg ikke,han har ikke allergi som vi vet om..enda.. men typisk for atopisk eksem er at det er opphøyd,rødt og klør. vi har fått beskjed om å smøre med fuktighets krem som er helt uten parfyme,unngå sitrus og nøtter,det gjør eksemen verre,og det har vi merket selv også. vi bruker a-derma til eksemen,synes den er god,det som er til atopisk hud.
Pysa Skrevet 28. juni 2007 #3 Skrevet 28. juni 2007 ho hadde et sånt rødt utslett du beskriver, bare at det var i panna, og tørr hud på hele kroppen. vi smører hver dag med god krem, hele kroppen. lypsyl var tips mot smokkeutslett ville gått til legen, er det atopisk eksem er det en del ting dere bør vite
Pysa Skrevet 28. juni 2007 #4 Skrevet 28. juni 2007 unngå a-krem (ikke det samme som a-derma) fordi den inneholder nøtteolje
Sentralstøvsugeren Skrevet 28. juni 2007 Forfatter #5 Skrevet 28. juni 2007 Hun hadde en periode hun var veldig rød i kinnene, men det satt jeg sammen med tenner? Vet ikke om hun klør på det, for hun er jo så liten - men det er rødt og opphøyd.... Prikktesten du han?
Pysa Skrevet 28. juni 2007 #6 Skrevet 28. juni 2007 det kom i kinnene etterhvert hos oss også. ekle greier.
Sentralstøvsugeren Skrevet 28. juni 2007 Forfatter #7 Skrevet 28. juni 2007 Kanskje jeg burde bestille time til henne da......bedre å få skjekket det kanskje, ja....Takk for alle tipsene:):)
Katja Skrevet 28. juni 2007 #8 Skrevet 28. juni 2007 Og unngå A-derma fordi den inneholder hvete eller havre (jeg klarer aldri å huske rett), og det er ikke bra for atopikere.
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 28. juni 2007 #9 Skrevet 28. juni 2007 der vil jeg påstå du tar feil..alle barneleger jeg har vært i kontakt med ang. atopisk eksem har sagt at a-derma kremen som er til atopisk hud er bra å bruke,og den havren/hveten gjør slik at den demper kløen også. vi bruker den på lillegutt og ser forbedringer på noen dager.
Katja Skrevet 28. juni 2007 #10 Skrevet 28. juni 2007 Tuppa vår begynte med tørrflekker enkelte plasser på kroppen (særlig nakke og knehaser), etterhvert fikk hun veldig nuppete hud, og tørrflekkene ble større og flere. Hun klødde også mye på huden generelt. Hun har siden vist seg å være allergiker også. Allergisk mot alt av blomster og trær, høy, nøtter, katter med hår, sitrusfrukter o.l. Dukker stadig opp nye ting hun er allergisk mot (hun er 6 år). Hmmm....hun er en skikkelig fiseunge (hihi), og jeg har aldri koblet det til allergi, men nå som du nevner det, ser jeg seff en sammenheng der. Man blir jo oppblåst i magen når man spiser noe kroppen ikke tåler. Smart du! Har jeg aldri tenkt på.... Bestill en legetime du. Kjekt å finne det ut så tidlig som mulig, og komme i gang med rett behandling. Lykke til!
Katja Skrevet 28. juni 2007 #11 Skrevet 28. juni 2007 Jeg vil ikke krangle med deg, men vi har vært på eksemskole både på St.Olavs og Voksentoppen, og begge stedene "advarer" de mot A-derma til atopikere. Atopikere regarer lett på stoffer, og kan utvikle allergi mot hvete/havre (nå klarte jeg å glemme det igjen). Vi har blitt anbefalt Apobase (rød på dagtid og blå på nettene)
Susan*lillegutt og mini* Skrevet 28. juni 2007 #12 Skrevet 28. juni 2007 hmm..såmerkelig da..vel,her funker den hvertfall:) og er glad for det=) men må ty til kortison til tider når det blir skikkelig ille. a-kremen vet jeg vi ikke skal bruke,og bruker den ikke..men har aldri hørt det om a-derma,legene på sykehuset og fastlegen sa at det var grei å bruke..ja,ja,alle er forskjellige,men kjektå vite også da =)
rosa og en blå Skrevet 28. juni 2007 #13 Skrevet 28. juni 2007 Det er faktisk sant det med a-derma som kan inneholde noe som somme barn kan reagere på.. Jenta mi gret av den fordi den svidde på huda hennes. A-kremen er heller ikke såååå god. eg vil anbefale locobase repair på små tørre flekker..(ikke bruke på hele kroppen fordi den er for fet) men den er super god på fingrer og rundt munnen.. den er reseptfri. -vanlig hudkrem til kroppen.. cosmica sin.. pass på å les at der står uparfymert... eg kjøpte feil en gang, og jenta hylte.. Ofte så kan de begynne å et eksemutbrudd som ser ut som en ring... men få det sjekka.. det spres seg kjempe raskt. jenta mi er 15 mnd og har i tillegg eggallergi.. fikk atopisk eksem når hun var 4 uker gammel. hun og fiser en del.. (men vet ikke i forhold til andre da)
Katja Skrevet 28. juni 2007 #14 Skrevet 28. juni 2007 Vi brukte også A-derma, før vi var på første oppholdet på Voksentoppen. Og vi syntes også den funka bra, og det er vel ikke derfor den blir advart mot heller, det er fordi atopikere (som er veldig sensible) kan utvikle allergi mot hvete/havre på grunn av den. Så jeg er helt enig i at den funker, var fornøyd med den vi også. Men nå tør jeg ikke bruke den, tuppa vår er allergisk mot så masse, at hvis hun i tillegg skulle bli f.eks. allergisk mot mel, vet jeg snart ikke hva jeg skulle gitt henne til mat Men jeg bare videreformidler det jeg har lært, sitter ikke med fasiten angående A-derma jeg
rosa og en blå Skrevet 28. juni 2007 #15 Skrevet 28. juni 2007 og a-derma annbefalt hudlegen til henne ogso.. men når eg sa hun svei og klødde, måtte eg slutte med en gang, og då anbefalte han cosmica sin.. han sa at alle reagera forskjellig, og men må prøve seg frem. bruker ogso cosmica sin såpe og shampo
Mammasin Skrevet 28. juni 2007 #16 Skrevet 28. juni 2007 Av kremene jeg har forsøkt ser det ut til at ceridal er den som tar flekkene best..noen som vet noe om den? Vi fikk anbefalt a-derma av fastlegen.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå