Anonym bruker Skrevet 28. juni 2007 #1 Skrevet 28. juni 2007 svare meg på et spørsmål ang lån og stipend? Jeg vil utvide permisjonen med ett år uten lønn, da jeg har lyst å ta vk2 barne og ungdomsarbeider på NKI fulltid. Vi er to voksne og enn liten på 7 mnd, mannen min har ikke kjempe stor inntekt. Noen som er i samme situasjon som kan forteller om hvor mye støtte man får ifra lånekassen til å økonomien til å gå opp. Får man lån / stipend nok til at man har noe å leve for også?
ScaryMama Skrevet 28. juni 2007 #2 Skrevet 28. juni 2007 Vanlig er 80 000 i året. Hvis man har barn får man litt ekstra (ca. 1000 kr i måneden) men kun hvis sambo /mannen ikke tjener over en viss sum (tror at det er 23 000 i mnd). Du får jo kontantstøtte da, og den er på litt over 3000, så det skal gå an for dere å klare dette!
ScaryMama Skrevet 28. juni 2007 #3 Skrevet 28. juni 2007 Vanlig er 80 000 i året. Hvis man har barn får man litt ekstra (ca. 1000 kr i måneden) men kun hvis sambo /mannen ikke tjener over en viss sum (tror at det er 23 000 i mnd). Du får jo kontantstøtte da, og den er på litt over 3000, så det skal gå an for dere å klare dette!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå