TurangaLeela Skrevet 27. juni 2007 #1 Skrevet 27. juni 2007 Jeg er selv hj.pl. og har et spørsmål. "før i tiden" brukte vi saltvannskompresser for å få sår til å gro. Hvorfor gjør vi ikke det lenger? Sønnen min er veldig sår bak og har det meste av salver, men tanken slo meg om jeg skulle ha prøvd saltvann..
elize m/3 prinsesser & 1 prins Skrevet 27. juni 2007 #2 Skrevet 27. juni 2007 hm. jeg tror praksisen nå er at tørre sår skal behandles tørt, og våte sår skal behandles vått.. har du prøvd inotyl da av salve? jeg sliter selv med et munnsår fortia, og der smører jeg konstant på noe for å holde det fuktig, men det væsker jo i utgangspunktet litt da- hvis ikke gjør det så innmari vondt når jeg åpner munnen. hvis sønnen din har tørre sår ville jeg nok bare fortsatt med alve, og lufting av stumpen
TurangaLeela Skrevet 27. juni 2007 Forfatter #3 Skrevet 27. juni 2007 Jeg tror såret er vått for salvene jeg har bl.a. den du anbefaler vil ikke ligge på såret...jeg kan høre hva de sier på apoteket
Go i magen Skrevet 27. juni 2007 #4 Skrevet 27. juni 2007 For friske mennesker med god blodtilførsel, er det nesten nok bare å lufte hvis det er et overflatisk sår. ville gjort det jeg slik at såret tørker ut og får en fin skorpe som detter av til slutt.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå