esmase Skrevet 26. juni 2007 #1 Skrevet 26. juni 2007 Sønnen min på 15 har fått det,tror jeg da. Det er 4 stk i ansiktet,og de klør mye. Han hadde det en gang da han var 3,og det ligner veldig. Husker at vi fikk ei salve som vi smurte på,men har glemt hva den het. Må vi til legen,eller kan vi få tak i noe reseptfritt?
#Ariadne# Skrevet 26. juni 2007 #2 Skrevet 26. juni 2007 gå til legen.. trenger ofte antibiotika i tillegg for å bli kvitt det,,
ketosina Skrevet 26. juni 2007 #3 Skrevet 26. juni 2007 prøv først Brulidine. Kjøpes reseptfritt på apotek. Smør inntil 5 ganger om dagen selv om det står 2-3 på pakka. Og vask hver kopp med klorhexidin først, så salve, så gjerne plaster hvis han gidder å gå med det. i allefall når det væsker. og god håndhygiene for det smitter veldig. Forsøk dette først et par dagen, man bør prøve å unngå antibiotika for dette for man kan få det mange ganger, slik at det kan virke om han får det igjen.
esmase Skrevet 26. juni 2007 Forfatter #4 Skrevet 26. juni 2007 Tusen takk for svar! Tror vi ringer legen i morra,for å være på den sikre siden.
Frk. frustrert med alle de små Skrevet 26. juni 2007 #5 Skrevet 26. juni 2007 hva m krystallfiolett el hvitvask? vi hadde det hele fam for noen år siden, jeg og den ene gutten min hadde stafylokokk inf og måtte gå på pencilin, de andre hadde streptokokk inf og brukte brudline (tror jeg) husker at det som tok det var hvitvask og krystallfiolett. Men sjekk m legen først du.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå