TurangaLeela Skrevet 26. juni 2007 #1 Skrevet 26. juni 2007 Noen som kjenner noen med asberger syndrom? helst jente? Jeg har et familiemedlem som er veldig merkelig, hun er jente på slutten av barneskolen. Hun sier ikke et ord og har få anskiktutrykk, har store strirrende øyne. Jeg prøver å få i gang en samtale, men det nytter IKKE...bare ja og nei. Jeg vet mange er sjenerte i den alderen, men de pleier da og mykne opp litt etter en stund.. Hun lester masse bøker, leser, leser...tykke bøker, gjerne ringenes herre osv. Vet ikke hvordan hun ellers er på skolen.. Da hun var liten var hun helt hyper, satt aldri i ro, små ertet og lo hele tiden, ble alt for mye av det gode.. Så lurte jeg på dette med asberger...Eller er det noen som kan gi en annen forklaring?
Gjest Skrevet 26. juni 2007 #2 Skrevet 26. juni 2007 kjenner bare gutter med det jeg da..Men,har hun ikke fått diagnosen?Er det bare du som tror det utifra det du ser?
TurangaLeela Skrevet 26. juni 2007 Forfatter #3 Skrevet 26. juni 2007 Ja..tanken slo meg i går. Jeg vet der er helst gutter som får det..
Gjest Skrevet 26. juni 2007 #4 Skrevet 26. juni 2007 jenter kan vel få det også,men det er jo en diagnose som må stilles-og tester hun må gjennom før dem stiller en sånn diagnose.Hvis du ikke lever med henne 24 timer i døgnet,er det og mye du ikke ser-du ser ikke helheten hvis du forstår meg...Men det du skriver kan jo være tegn på det,det er jo ting som er der hos dem som har asberger.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå