Gjest Skrevet 23. juni 2007 #1 Skrevet 23. juni 2007 Dere som vet kjønn; er det noen som kan bekrefte/avkrefte myten om at dersom en får masse kviser er det jentebaby? Jeg ser pokker meg ut som jeg er 14 år igjen - popper frem en fire-fem kviser pr dag - midt i mitt ellers så kvisefri ansikt, enda spiser jeg sunt og renser huden ordentlig.. Er skikkelig nice
Nickie_og_GuttaBoyZ Skrevet 23. juni 2007 #2 Skrevet 23. juni 2007 For min del er teorien bekreftet. Med førstemann (gutt) hadde jeg nydelig hud. aldri så mye som ei kvise.. Nå venter jeg visst jente, og det ser ut som Bin laden har smelt av en bombe i ansiktet mitt.. *ler*
Gjest Skrevet 23. juni 2007 #3 Skrevet 23. juni 2007 Hehh...godt det er flere enn meg. Jeg har en veldig følelse på jente i tillegg, men tør nesten ikke si det høyt pga. sambo blir så stresset. Han har vokst opp kun med brødre, og tror tydeligvis at dersom det blir jente så kommer jeg til å føde en kvisete fjortenåring i verste pubisalder. Jeg prøver å forklare ham at det fortsatt vil være et lite nurk som plumper ut og at han har noen år på seg før hun når den alderen, men han tror meg ikke. Kommer nok til å svime dersom jordmor bekrefter mine anelser.
❤lille stjerne❤ Skrevet 23. juni 2007 #4 Skrevet 23. juni 2007 Tja.... jeg hadde en periode fra uke 10-18 omtrent som jeg hadde en del kviser. De kom og i gikk, så jeg var ikke kvisete hele tida. Men jeg kunne plutselig få kviser på steder jeg aldri har hatt før, som på brystet og på ryggen. Nå er jeg i uke 26 har hatt fin hud i hele sommer, så det ser ut som det verste er unnagjort. Jeg venter en jente. Har forresten nesten ikke vært kvalm i det hele tatt! Så den myten stemmer ikke på meg.
Gjest Skrevet 23. juni 2007 #5 Skrevet 23. juni 2007 Jeg har heller ikke vært noe særlig kvalm. Men de pokkers kvisene altså! Jeg har også fått på steder hvor jeg aldri har hatt før, på ryggen og på armene (!!) i tillegg til i ansiktet. Og sambo sier "neeeida, det er ikke sååå masse.." men klø meg på ryggen vil han ikke gjøre mer.. :/ Hehh..
Nickie_og_GuttaBoyZ Skrevet 23. juni 2007 #6 Skrevet 23. juni 2007 Ps, ang kvalmen er dette likt med dere. Med gutten var jeg spyklar hver minutt i 4 måneder, men nå har jeg så og si ikke vært kvalm i det hele tatt!
Lille_mor mamma til to!! Skrevet 23. juni 2007 #7 Skrevet 23. juni 2007 Har jenta fra før av - venter jente denne gangen også :-) Har ikke vært plaget av kviser, eller kvalme noen av gangene!!
♥Tuppa, Noah ;( Lillebror ♥ Skrevet 23. juni 2007 #8 Skrevet 23. juni 2007 Kviser??Hva er det??!! Ja, har maaaasse av de der styggingene ja, og venter ei jente:) Jenter stjeler mammans skjønnehet;) Men de er verdt d, gutt eller jente:)<3<3<3
Spirevipp med go`gutten Skrevet 24. juni 2007 #9 Skrevet 24. juni 2007 Jeg venter gutt, og har ikke på flere år hatt så fin hud som jeg har nå! Var skikkelig plaget med kviser på ryggen etter at jeg sluttet med p-piller, men nå er alt borte vekk.
Gjest Skrevet 24. juni 2007 #10 Skrevet 24. juni 2007 hos meg hadde jeg maaaasse kviser å stygg hud med gutta,men nå med jenta har jeg ikke antydning til kviser heller. har aldri hatt så nydelig hud,hehe!! er vel like individuelt det også som alle andre tegn:)
To barns mor og 75-modell. Skrevet 24. juni 2007 #11 Skrevet 24. juni 2007 Noen som sier: Jenta tar skjønnheten fra mor og gutten gir mor skjønnhet. Kan være noe i det:-)
Gjest Skrevet 24. juni 2007 #12 Skrevet 24. juni 2007 Jeg venter jente, og er like skjønn enda!! hehe..Bare tuller asså!! Men har ikke vært verken kvalm eller plaget med kviser..*bank i bordet* Håper å slippe unna det også..Er 20 uker.
Rakri Skrevet 24. juni 2007 #13 Skrevet 24. juni 2007 Har to jenter fra før, og hadde ikke en eneste kvise med noen av dem. Ikke nevneverdig kvalm heller. Venter to nå, men fortsatt ingen kviser å se. (Vet ikke hva det er inni der enda)
2barnsmorønskerseg1til Skrevet 24. juni 2007 #14 Skrevet 24. juni 2007 jeg venter jente, ingen kviser her!
Anonym bruker Skrevet 24. juni 2007 #15 Skrevet 24. juni 2007 Jeg får gutt og har ikke sliti med dårlig hud
Fødeklar_ja! Skrevet 24. juni 2007 #16 Skrevet 24. juni 2007 Ingen kviseproblem her, vente jente. Men har aldri hatt problema med kvise æ da.. fikk mi første kvise da æ begynte på videregående. Mange æ kjenne som bruke flere hundre krone på ansiktsrens og fortsatt slit, så godte mæ litt over at æ vaske ansiktet gratis med varmt vann på klut først og så gratis med kaldt vann på klut og har gjort det i alle år uten å ha hatt særlig med kvise. De sjeldne kvisen æ får havne inni øret (???) og e kjempe ond, men de synes hvertfall ikke, så e fornøyd æ =)
Lofotjenta og gull nr.5 på tur Skrevet 24. juni 2007 #17 Skrevet 24. juni 2007 Har ikke hatt kviseproblemer med de tre første (jente, gutt, jente), men denne gangen har det vært ille til tider.... Ser sånn noenlunde ok ut i ansiktet nå, men har hatt mye kviser i pannen, på sidene av halsen, nakken osv..... blææææh Venter en gutt!!!!
*RutIetutt* Skrevet 24. juni 2007 #18 Skrevet 24. juni 2007 Ja, det stemte på meg...masse uren hud i ansiktet og på ryggen i 1. og begynnelsen av 2. tri. Med gutten min fikk jeg masse små nupper på halsen og brystet...men ikke kviser.
Anonym bruker Skrevet 25. juni 2007 #19 Skrevet 25. juni 2007 Jeg venter jente, men er ikke plaget med kviser... Tror det er mange myter rundt og går anngående det med kjønn.
Baby s'il vous plaît*HØYGRAVID Skrevet 25. juni 2007 #21 Skrevet 25. juni 2007 Jeg venter jente og har aldri hatt så problemfri hud før! Myk og glatt og helt kvisefri. Var også lite plaget med huden i første svangerskap, så jeg tror at i mitt tilfelle har huden min godt av at jeg er gravid :-)
Pinny og lillegutt Skrevet 25. juni 2007 #22 Skrevet 25. juni 2007 Jeg venter gutt og sliter skikkelig med kviser. Føles ut som da jeg var i puberteten :S Spesielt ryggen og brystet mitt er skikkelig utsatt. Har også de kjente tennårings kvisene i panna - små nupper. Tror egentlig ikke det har noe med kjønn å gjøre, tror det har litt med kosthold, hormoner, gener og diverse jeg.
Anonym bruker Skrevet 27. juni 2007 #23 Skrevet 27. juni 2007 Jeg er hudpleier, og vet at det hovedsaklig er produksjon av testesteron som er årsaken når noen får uren hud av hormonelle grunner. Derfor tror jeg faktisk at det i hvertfall ikke er sånn at jentebabyer er årsaken til uren hud- tvert i mot. Legen min sa at dette bare er en myte, dessuten, men det er jo morsomt å spekulere litt da- selv om dette med at jentebabyer bidrar til uren hud absolutt ikke stemmer.
Vestlandske meierier A/S Skrevet 27. juni 2007 #24 Skrevet 27. juni 2007 har hatt kviser alle tre gangene, ikke verre nå( venter jente) enn da jeg gikk med de to gutta;)
Alenemor til 2prinsesser Skrevet 27. juni 2007 #25 Skrevet 27. juni 2007 Førstemann er jente -Kasta opp fra uke 4 til jeg var 7mnd -TRØTT de første 4mnd -Så godt som ingen kviser, Andremann også jente -Kasta opp fra uke 8 til uke 12ca -MASSE kviser TRØTT første 3mnd Så jeg venter jo jente nr 2nå og dette svangerskapet er noe HELT annet enn da jeg gikk med storesøster.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå