SOMMER :) Skrevet 22. juni 2007 #1 Skrevet 22. juni 2007 Er i uke 35 og sykemeldt. Forrige uke var jeg innlagt fire dager på sykehuset pga høyt blodtrykk (har gått på medisiner hele svangerskapet). Mandag begynte vesla på 2 år og stedatteren min på 6 år ferie. Mannen min har vært på jobb noen timer på morgenen, bortsett fra det har han også ferie. Føler jeg ikke har noe overskudd. Er sliten og irritabel. Syns ungene er slitsomme. Mannen min gjør MASSE. Både for ungene og for meg. Lager fotbad til meg og masserer meg hver kveld. Kjøper mat og frukt han vet jeg liker osv osv... Likevel er jeg bare sliten og har masse vondt i kroppen. Nå har han tatt med seg begge jentene på badeland for at jeg skal slappe av hjemme. Men da sitter jeg igjen med dårlig samvittighet. Særlig overfor vesla. Hun så meg nesten ikke da jeg lå på sykehuset. Hun sov to netter hos besteforeldre og to netter/dager var hun med faren. Da jeg kom fra sykehuset kom stedatteren min hit på ferie og fra da har det gått slag i slag. Føler jeg verken har tid eller overskudd til henne. Neste uke er alt tilbake til det normale. Med barnehage og jobb for barn og mann. Håper jeg da har overskudd til å ha vesla hjemme en dag så vi kan kose oss å kanskje dra på stranda. Uff er ikke noe moro! Håper jeg føder snart. Føler jeg blir tappet for krefter for hver dag som går. Vet jeg sutrer nå, men klarer ikke å la være... :-(
ATG2 Skrevet 22. juni 2007 #2 Skrevet 22. juni 2007 Hei synes ikke du sutrer i det hele tatt. Det må være lov å bli litt frustrert og lei innimellom og jeg vet akkurat hva du mener når du skriver om dårlig samvittighet for de andre barna.Jeg er er også sliten og lei av å være gravid og jeg har enda et par månder igjen!!! Håper alt går bra med deg!!!
Merida72 Skrevet 22. juni 2007 #3 Skrevet 22. juni 2007 Du gjør det eneste riktige. Takk ja til alt av omsorg og avlastning som du kan få, datteren din har liten glede av deg hvis du går på en "smell". Det kommer bedre tider. Og hun har det helt sikkert helt topp sammen med besteforeldre og far. Du gjør en kjempejobb, men for å kunne gjøre den må du også ta vare på deg selv. Tillat deg at andre stiller opp litt nå. Det er lov å være sliten! Lykke til videre!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå