mockis me Skrevet 21. juni 2007 #1 Skrevet 21. juni 2007 vi har planlagt en liten uke på troll camping i evje, 45 min fra kristiansand i sommer.Bare meg kjæresten og sønnen vår på tre(blir tre i okt) Ble kjempe glad når vi planla dette og bestilte med engang billetter til kaptein sabeltann showet 31 juli!Aryan elsker kaptein sabeltann og vi syner mye på denne sangen.De fleste syns jo dette høresd kjempe gøy ut og mener det vil bli kjempe artig for han, men har fått noen nesten litt negative tilbakemld om at han e for liten, kommer ikkje til å huske dette og til og med kanskje bli skremt? Vi tenker som så; dettte kommer han kanskje eikkje til å huske så mye av senere men der og då vil det bli en kjempe opplevelse=) blir han redd, javel..så går vi. og å forklare et barn forskjell på fiksjon og virkelighet kan bli vanskelig uansett før de er rundt 6-7+++års alderen.. det er jo en barneforestilling.Det begynner jo riktig nok ikkje før sent..23.00 pga mørkets frembrudd men de andre guttene i familien vår syns dette var topp og i tillegg var de på samme alder når de fikk oppleve dette...fikklitt nedsig...vi se så frem til dette!
-oOOOStorken AirlineOOOo- Skrevet 21. juni 2007 #2 Skrevet 21. juni 2007 dersom sønnen din liker kaptein sabeltann fra før blir han nok veldig gla for å få med seg dette!=) drit i hva dem andre synes, det er tross alt dere som skal på showet, ikke dem! blir han lei eller ikke gidder mere så får dere bare heller finne på noe annet!=) lykke til, det blir sikkert kjempekoselig uansett!
Vinterbaby+Sommerbaby Skrevet 21. juni 2007 #3 Skrevet 21. juni 2007 Ei jeg jobber med skal også ha med seg sønnen på 3 i sommer på kaptein sabeltan:) går nok bra d... Ikke bry deg om folk som sier det.. Kjenner mange som har hatt barn i den alderen som har vært der, og alle har likt det kjempe godt:)
ano`num *17.03.10* Skrevet 21. juni 2007 #4 Skrevet 21. juni 2007 Synest virkelig dere skal dra, og at dere skal kose dere. Jeg er mai-barn og husker ferien fra jeg var 3år. Ikke alt seff, men en del glimt. Jeg vet jeg var 3år, for det var sommeren før jeg fikk søsken = det var bare meg der. Det jeg husker fra den gangen er enda mindre opplevelse enn et show med selveste Sabeltann. Husker vi var på stranden med bobil og en eldre gutt ville ha spaden min, var såå redd han. Husker jeg var livredd bassengene i Bø sommerland. Så husker jeg at vi var på tur med båten vår. At jeg sprang opp og ned brygga med redningsvest på. Jeg kan også huske godt når mamma var gravid med stor mage. Hun leste til meg, mens jeg lå med hodet på magen hennes Han blir vell ikke å huske alt like godt som han ville gjort om han var 5-6-7år. Men når han kommer så langt er det ikke sikkert han liker Sabeltann lenger engang! Jeg vil tro at minnene sitter enda bedre om dere snakker litt med han om det i ettertid. Mimre litt på det Kos dere (";) Blir sikkert en kjempeopplevelse. Tenk da; få lov å være oppe så lenge Kanskje lurt å finne på noe spennende og gøy i timene før forestillingen også. Slik at han ikke rekker å bli trett og "grinete".
ana baroma Skrevet 22. juni 2007 #5 Skrevet 22. juni 2007 Det kryr jo av minier på kaptein sabeltann, da, så det er jo ikke det store problemet. Kanskje forsøke å få duppa litt på dagen, så går det helt sikkert bra. Og husker han ikke noe, så har han det sikkert supert der og da:) Og noen opplevelser skal man jo ha før man blir stor også...
Gjest Skrevet 22. juni 2007 #6 Skrevet 22. juni 2007 vil bare legge til at det blir jo kjempe kjekt for hele familien på denne forestillingen.. samt på troll senteret. Jeg har vært på evje og syntes det var helt fantastisk. Og om han skulle glemme noe av det som skjer på sabeltann showet så vil han uansett ha en fantastisk kveld der og da, å se barnet glad er vel en lykke i seg selv he he... kose dere masse... ikke bry deg om det andre sier, dette er deres ferie så bare å pakke og glede seg masse. God ferie
mammat2goll Skrevet 22. juni 2007 #7 Skrevet 22. juni 2007 Gutten vår ble 3 år i mars, han gleder seg stort! Sier att det er gravemaskiner på ferie...vi var på hunderfossen i fjor sommer og da falt jo han selfølgelig for de gravemaskinen der. Så de husker han jo godt!! Og da var han jo bare litt over 2 år. Så når vi sier vi skal på ferie så tror han att ferie der er det gravemaskiner..hehe:) God tur på ferie da! Blir sikkert sikkelig koselig!
Fløffy Skrevet 22. juni 2007 #8 Skrevet 22. juni 2007 Mener dere skal dra. Var på kurs i barnefoto og da sa de at barn kan "huske" veldig mye ved hjelp av bilder også - kanskje ikke huske konkret, men innbille seg at de husker det. Så ta masse bilder! Og uansett om han ikke husker det når han blir stor, så har han hatt det kjempefint de dagene dere har vært der! Og husker han noe fra det så er det kjempeflott..
Gjest Skrevet 22. juni 2007 #9 Skrevet 22. juni 2007 Du har svaret selv inni innlegget ditt ... "dettte kommer han kanskje eikkje til å huske så mye av senere men der og då vil det bli en kjempe opplevelse=)" Det er det viktigste! Kos dere!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå