Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 #1 Skrevet 19. juni 2007 Så da er jeg jo igang med pakkingen på en måte.. jada jeg er treg.. fikk beskjed av legene på sykehuset å ha bagen klar innen helga var over... (jada...) Idag har jeg kjøpt meg ny kosebukse på cubus for 250 kr, 3 store truser for 99 kr og en pakke store nattbind. Skal kjøpe mykt dopapir, shampoo,balsam,såpe og dr.greve i morgen.. da har jeg alt i hus ihvertfall... så skal jeg prøve å få lagt tingene i bagen også da.. hihi.
vic_89 med prinsen Skrevet 19. juni 2007 #2 Skrevet 19. juni 2007 er det tregt å pakke bagen nå når du har termin 2 august? jeg har termin 12 juli og har ikke begyn enda:P
Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #3 Skrevet 19. juni 2007 Jeg har hatt prematurer rier, vanlekkasje og babyen har festet hodet sitt og synket langt ned i bekkenet.. legene er sikkre på en for tidlig fødsel.. dermed har jeg fått beskjed om å pakke snarest og ikke ha noen planer for juli måned:) (jeg tror selv at jeg går til 8-9 august derfor er jeg så treg med bagen.. hehe..)
vic_89 med prinsen Skrevet 19. juni 2007 #4 Skrevet 19. juni 2007 åh, ja da skjønner jeg at det kan være praktisk å ha den klar! min har ikke festet hodet enda og har heller ikke hatt mye til kynnere så tror han har tenkt å bli der litt til:P
Lykkeliten og jeg Skrevet 19. juni 2007 #5 Skrevet 19. juni 2007 Jeg skal handle litt inn imorgen jeg. Er lenge til termin enda, men det er greit å ha det klart da. Jeg har og tenkt meg på Cubus for å kjøpe kosebukse. En vanlig og en sånn kosepiratbukse som jeg så at de hadde. Kjekt hvis det er veldig varmt. Digger Cubus =))
oktoberjentene;) Skrevet 19. juni 2007 #6 Skrevet 19. juni 2007 Så bra at du er igang da ;o) greit å høre på legene... og spesielt siden du har en liten vei å reise også..... Jeg har skrevet liste over hva jeg skal ha med og funnet frem baggen etter MYE mas fra mannen min... han syntes nemmelig at jeg må ha baggen klar snart... klager over at jeg er så treg ;o) hehe.... men jeg har ennå 4 uker igjen til termin så jeg stresser ikke selv..... skal også på cubus å kjøpe kosebukse... de er jo så gode og fine farger... lykke til med resten av innkjøpene ;o)
Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #7 Skrevet 19. juni 2007 Jeg kjøpte av den typen som de har piratbukser også av samme slaget(litt sånn fløyelstoff tror jeg).. men hadde ikke råd til begge deler så da ble den en vanlig lang kosebukse. Svart med gull skrift kjempe tøff. Irriterer meg grønn på at de ikke hadde de svarte jakkene igjen i xl.. grr... så ble bare buksa da.
Lykkeliten og jeg Skrevet 19. juni 2007 #8 Skrevet 19. juni 2007 Lønna kommer imorgen, så da er det å løpe til kjøpesenteret og handle inn kosebukse, kosegenser, ammebh, mini-shampoer og truser etc. Mannen min har begynt å mase litt på meg han og.. Hvor mye var det for buksene da?
Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #9 Skrevet 19. juni 2007 249 kr... og de finnes i hvit med gullskrift,gule med gullskrift,brun med gullskrift og svart med gullskrift. kjempe stilige.
Lykkeliten og jeg Skrevet 19. juni 2007 #10 Skrevet 19. juni 2007 Ånei... valgets kvaler ;o) Hvilken farge skal man velge ;o) Hmm.. finne en farge som pelsen til hunden min ikke syns så godt på
Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #11 Skrevet 19. juni 2007 haha ja sant.. synes den hvite var råfin,men så tenkte jeg litt på det der med å gå med superstore bind og kanskje blø igjennom.... da ble det svart.. mest praktisk og råstilig var den. får bruke klesrulle for å ta bort hundehårene etter hunden vår.
Lykkeliten og jeg Skrevet 19. juni 2007 #12 Skrevet 19. juni 2007 Hehe ja. jeg kjøper nok ikke hvit. I frykt for å blø gjennom og alle ser det. Har sett nok uheldige damer som har vært uheldige sånn..så vil ikke oppleve det selv ;o) Blir nok svart her og, og heller bruke klesrulle og få bort håra. Hvilken farge er det på hunden din da?
Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #13 Skrevet 19. juni 2007 han er brun... en hann-dachs. Ronny heter han.. hehe;)
Gjest Skrevet 19. juni 2007 #14 Skrevet 19. juni 2007 Hva er galt med å pakke bagen når man har termin 12 august? Virker av og til som om det har gått sport i å ikke pakke bagen for tidlig, og deretter skryte over at man ikke har det travelt. Man har aldri noen garanti for at man kan komme til å føde før termin, og noen gjør det mye før termin. Så da synes jeg ikke det er noe galt å pakke bagen i god tid. I jobben min ser man ofte mødre som ikke har rukket å få med seg noe hjemmefra, når barnet blir født for tidlig. Så mitt råd er: Pakk bagen i god tid
Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #16 Skrevet 19. juni 2007 Enig med deg i det... jeg har termin dagen etter deg, og bagen skal nok bli pakket snart... er jo ihvertfall igang.. men er så veldig mye annet jeg har å gjøre.. hehe. merker stor forskjell fra da jeg var førstegangs... da var bagen klar flere mnd før fødselen og jeg visste nøyaktig hvor langt på vei jeg var til en hver tid.. nå er jeg mye slappere med slike ting, og eneste grunnen til at jeg vet hvor langt på vei jeg er, er at jeg er inne her hver dag å ser på min side.. hehe.
Gjest Skrevet 19. juni 2007 #17 Skrevet 19. juni 2007 Samme her Mye mer avslappa den her gangen, jeg og. Men det er greit å tenke i de baner nå, det er jo endel babyer som blir født fra nå av og utover
Lykkeliten og jeg Skrevet 19. juni 2007 #18 Skrevet 19. juni 2007 Min er sånn rød-beige han. Veldig praktisk at han har nesten samme farge som parketten (bøk-farge) og sofaen ;o)
Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #19 Skrevet 19. juni 2007 hehe ja sant. kos deg på shopping.
Trolltusta & Trollbarnet Skrevet 19. juni 2007 #20 Skrevet 19. juni 2007 Synes det er greit å pakke bagen når enn selv føler for det, jeg er nok i det tregeste laget, har termin om 2 uker og er ennå ikke ferdig, har liksom god tid jeg da...... men pakken fra babyen til storebror er anskaffet idag og lagt i sykehusbagen.....skulle jo ønske jeg var ferdig med alt pakkingen men har ingen ork...... er jo ikke krise om jeg glemmer noe heller da, skal ikke være lenger enn nødvendig på sykehuset......
rosa og en blå Skrevet 19. juni 2007 #21 Skrevet 19. juni 2007 deilig med nye klede da.. eg var med jordmor idag.. fikk ogso beskjed om å ha bagen klar. hodet var festa, og siden eg ikke merker kynnerene (som hun såg eg fikk) so kan det skje fort sa hun. eg har nå pakket gamle klede da men vart inspirert av dere, so må nokk kjøpe nytt i morga eg ogso)
Duracellgirl*prøver* Skrevet 19. juni 2007 Forfatter #22 Skrevet 19. juni 2007 Er herlig med nye klær etter fødselen, om ikke annet enn truser,sokker bh og en kosedress. Etter forrige fødsel så jeg at jeg så ut som en slask i de gamle klærne mine, mamma var så søt å kjøpte 3 truser, 2 sokkepar og en bukse til meg. samt en ny genser til gubben. Hun sa at hun så hvor slitne men glade vi var, og hun ville at vi skulle se like glade ut som hun visste vi var. Herlig følelse å ta en dusj å ta på seg helt nye klær fra innerst til ytterst. Annbefalles på det sterkeste.
mummimammo gleder seg til jul Skrevet 19. juni 2007 #23 Skrevet 19. juni 2007 jeg fikk beskjed om at de trodde det var tidlig fødsel på gang i beg av mai.. her sitter jeg, stor som en flodhest med 18 dager til termin.. juhu..
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå