♡ Rødhette ♡ Skrevet 18. juni 2007 #1 Skrevet 18. juni 2007 Skal passe den lille til venninen min et par dager.. Fra morgen til kveld.. Hun vil betale.., men synes da seriøst ikke det er nødvendig.. Hadde dere tatt betalt for det??
sauefot Skrevet 18. juni 2007 #2 Skrevet 18. juni 2007 Nei, aldri i verden. =) Synes pass av barn er hver sin gang.
Monajenten Skrevet 18. juni 2007 #3 Skrevet 18. juni 2007 Nei ikke for bare et par dager. Tror heller ikke det hadde blitt forventet at jeg skulle betale om det var motsatt situasjon. Man gir vel vennetjenester.
Storebror & Lillesøster Skrevet 18. juni 2007 #4 Skrevet 18. juni 2007 nei hadde nok ikke det,men hadde det vært meg som skulle hatt noen til og passe barnet så hadde jeg heller kjøpt en ting eller en blomst som takk for hjelpen...
Expat Skrevet 18. juni 2007 #5 Skrevet 18. juni 2007 Hadde vel heller vært skyldig en tjeneste, kanskje? Skikkelig greit å kunne be om en tjeneste når man selv trenger det (har hatt situasjoner da jeg/han har vært alene hjemme og blitt syke, om måtte akutt omplassere ungen...)
Meesah og HattiFnattene♡ Skrevet 18. juni 2007 #6 Skrevet 18. juni 2007 Jeg passet barna til venninnen min i et halvt år uten betaling. Hver dag. Man stiller opp for venner
Tonje og Litjklompen <3 Skrevet 18. juni 2007 #7 Skrevet 18. juni 2007 Bestevenninna mi/barnets gudmor passet min lille ei helg, jeg ga henne 400 kr. Jeg vil betale henne når hun passer han, men av og til hvis jeg har dårlig med penger kunne det vært greit om hun passet han gratis.
gutt♥02.04.07♥jente♥18.11.10♥ Skrevet 18. juni 2007 #8 Skrevet 18. juni 2007 nei d ville jeg nekta.. hadde noen passa mine hadde jeg kjøpt en vin eller noe å selvfølgelig passet hennes barn en gang! =)
Nickeguri Skrevet 18. juni 2007 #9 Skrevet 18. juni 2007 Jeg hadde ikke tatt betalt. Kanskje hun kan hjelpe deg med noe annet en annen gang.
Bea-79 Skrevet 18. juni 2007 #10 Skrevet 18. juni 2007 Nei!! Passer ofte venners barn, men tar aldrig betalt!
hund&barn@fullrulle Skrevet 18. juni 2007 #11 Skrevet 18. juni 2007 Nei, det hadde jeg ikke tatt betalt for. Det er en del av å være gode venner synes jeg.
♡ Rødhette ♡ Skrevet 18. juni 2007 Forfatter #12 Skrevet 18. juni 2007 Godt dere er enige og ikke jeg som tenker feil.. he he..=) Ser jo egentlig også bare positivt i at mini da har en og leke med.., de leker bra sammen.. Og blir det bra vær fyller vi opp bassenget så kan de kose seg ute... =)
Randi86*Salt og Pepper' Skrevet 18. juni 2007 #13 Skrevet 18. juni 2007 Nop det hadde jeg ikke. Hadde forventa at vennina mi hadde kjøpt inn bleier til barnet da. Men mat og drikke o.l skulle barnet ha fått her, vennine tjeneste kalles det. Og plutselig er situasjonen omvendt at det er du som trenger barnevakt og da kan hun stille opp :-)
♡ Rødhette ♡ Skrevet 18. juni 2007 Forfatter #14 Skrevet 18. juni 2007 Har da ihvertfall ikke vurdert at hun skal ta med egen mat.. he he he..=)
Ella i farta Skrevet 18. juni 2007 #15 Skrevet 18. juni 2007 nei...er enig der at det er jo så fint å ha en lekekamerat på besøk:) Ville ikke tatt betalt, så lenge jeg visste at jeg kunne be om tjeneste av den jeg fikk det av en annen gang!
☆Meg og lille snuppis+knerten☆ Skrevet 18. juni 2007 #16 Skrevet 18. juni 2007 Jeg passet min barselvenninnes barn i 2 dager fra morgen til kveld, hun ville betale meg, jeg ville ikke ha noe penger overhodet!!! Jeg sa at jeg ikke ville ha betalt for å passe min beste venninnes barn, jeg sa at det var uhørt og at jeg ville hjelpe henne ut av en knipe, at jeg gjorde henne en vennetjeneste - jeg ville absolutt ikke høre snakk om å få betalt!! Hun ga meg allikevel 400,- mente at siden hun jobbet og tjente penger disse 2 dagene så skulle jeg ha betalt - det ville vært anderledes hvis hun ikke jobbet men skulle noe annet sa hun - da ville det være en mer vennetjeneste - hun hadde jo på en måte rett da - enda jeg presiserte at jeg ikke skulle ha noenting!!! Jeg gjorde det for hennes skyld, fordi hun var i en knipe - men må innrømme at pengene kom godt med da =)
Blomsterpiken med jentefrø Skrevet 18. juni 2007 #17 Skrevet 18. juni 2007 nei aldri i verden . hun kan helle rpasse ditt barn ved en senere anledning
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå