Gå til innhold

Når man er har prøvetid, der man jobber...


Anbefalte innlegg

Skrevet

Og vil slutte, kan man gå på dagen??

Sambo har fått et annet tilbud, men kontrakten sier at han må vente 2 uker, dermed mister han sjansen på den andre jobben (med den så vil han gå opp 20kr i timen)

Men sjefen sa at han ikke kunne gå pga da ville bedriften få manko på folk, men det er vel ikke sambo sitt problem. Ene sjefen sa at han kunne dra på dagen hvis det viste seg at han måtte begynne med en gang, eller så vil han miste sjansen, mens en annen en sa at han ikke får lov til å gå...Hva er rett?

 

 

Videoannonse
Annonse
Skrevet

 

 

Det er 2 uker oppsigelsestid på prøvetid §15-3 7.ledd ved arbeidsavtaler der arbeidstaker er ansatt på prøvetid gjelder en gjensidig oppsigelsesfrist på to uker (14 dager) med mindre noe annet er skriftlig avtalt.

 

 

Skrevet

Ok.

Det var leit da =(

Skrevet

Man kan ikke gå på dagen. Der jeg hadde prøvetid var det 1 mnd gjensidig oppsigelsestid, og når man gikk over i fast stilling så ble det 3 mnd.

Skrevet

Hvis det står i kontrakten at oppsigelsetiden i prøveperioden er 2 uker, så er den 2 uker. Kan ikke den andre bedriften vente i 2 uker?

Skrevet

Nei, de vil ansette ham i løpet av denne uken..

Kan jo hende det kommer flere tilbud

Skrevet

Dersom et arbeidssted virkelig vil ha kompetansen hans burde de vente i 2uker!!Mange steder må de påbelage seg 3mnd!

Skrevet

De som vil ha han er bare et vikarsted, ikke fast. Så de finner bare en annen en siden sambo ikke kan. Men for oss så hadde dette vært kjempefint. Hadde da fått 3200kr mer i mnd!

 

Men slikt går det da, får bare se litt rundt, og kanskje det dukker opp noe mer..

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...