Gjest Skrevet 17. juni 2007 #1 Skrevet 17. juni 2007 Kan jeg ta det? Skal ta nattbuss i natt og sliter med kvalme som kommer og går? Kan ikke si jeg gleder meg stort nei :/
Kick80 Skrevet 17. juni 2007 #2 Skrevet 17. juni 2007 Stakkars deg! Ikke noe gøy å være kvalm nei. Dette står om Postafen reisesyketabletter i felleskatalogen: "Overgang i placenta: Fordelene ved bruk av preparatet under svangerskap bør vurderes i forhold til mulig risiko. Bør kun ordineres i laveste dose over kortest mulig tid." Håper turen går greit!
Gjest Skrevet 17. juni 2007 #3 Skrevet 17. juni 2007 Takk for det. Er heldigvis også forferdelig trøtt for tiden, så jeg satser på å slukne før bussen er ute av oslo, og sikle og snorke meg hele veien over fjellet. Får stase på at det ikke blir for ille.
Erisa* Skrevet 17. juni 2007 #4 Skrevet 17. juni 2007 Postafen er antihistamin og regnes egentlig som trygt, noen tar det faktisk mot svangerskapskvalme. det går nok fint å ta en tablett hvis du trenger det. I legemiddelhåndboken står følgende om antihistaminer Det foreligger ikke kunnskap som skulle tilsi at antihistaminer er skadelige for fosteret. Det er mindre erfaring med annengenerasjons antihistaminer enn med førstegenerasjons antihistaminer. Jeg tror postafen er et førstegenerasjons antihistamin. PS man blir veldig trøtt av postafen, bare så du er advart:)
ano`num *17.03.10* Skrevet 17. juni 2007 #5 Skrevet 17. juni 2007 Jeg ble anbefalt reisesyketabl av både lege, jm og gyn!! Pga en hard og langvarig kvalme i sv.skapet. Det er ikke anbefalt å bruke mye av det. Det vil vell si hver dag, for ikke å snakke om flere ganger for dag? Alle tre presenterte det som "noe jeg kunne ta når jeg hadde avtaler etc" God tur!
ano`num *17.03.10* Skrevet 17. juni 2007 #6 Skrevet 17. juni 2007 Jm sa forresten også at reisesyketabl er brukt av gravide i mange tiår?! Hun er veldig opptatt av hva som er bra for gravide eller ikke. (Tenker på sant som div matvarer, kost tilskudd osv)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå