Gå til innhold
Vi er kjent med en del problemer i forumet for øyeblikket. Dette er midlertidig, og vi jobber med en løsning. Beklager ulempene

Hvilke rettigheter har en far ved å møte barnet sitt?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Faren til jenta i magen min er en kommende psykopat, og det finnes en del grunner til at jeg ikke vill at han skal ha noe mye kontakt med jenta mi. Er det noen som veit hvilke rettigheter han har til å møte barnet sitt, og hvor mye rett han har til å se henne det første året, uansett om jeg ammer eller ikke?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Når har du termin??

Mitt råd er: skriv far ukjent, pakk sakene dine og flytt til en annen kant av landet. Håp på at du ikke hører noe mer fra han!

Skrevet

13 september. men problemet er at jg er 17 år, og bor fortsatt hjemme i lag med familien min. allerede oppgitt navnet på far, så det er vell for sent. men er det noen som veit hvor mye samvær en far får ha med barnet sitt det første året?

Skrevet

Hvis du har GODE grunner til at han ikke skal treffe ungen. Og da mener jeg GODE, for dette er noe du må forklare for henne om noen år, så kontakter du familievernskontoret og prater med de. IKKE skriv far ukjent. En gang i fremtiden kan datteren din bli alvorlig syk (håper ikke det skjer), og tro meg...da VIL du ha muligheten til å få tak i ham. Dessuten er det en forferdelig ting å gjøre mot et barn å skrive far ukjent. Jeg gjorde den tabben, heldigvis rettet jeg opp i den før det var for sent.

 

Forldre har ikke krav på å treffe barnet, barnet har krav på å treffe foreldrene. Selv om han er en idiot med deg, kan det være at han er flink med henne. Men likevel, når en forelder er til fare eller utsetter barnet sitt for utrygge og farlige situasjoner, da kan du med barnevernets og familievernkontorets støtte nekte h*n å treffe barnet. Jeg har vært i akkurat denne situasjonen, og har nå satt ned foten for min datters biologiske far, da han doper seg, er i et dopmiljø, og er på kant med loven.

 

Men det er viktig at du fra første øyeblikk er ærlig med datteren din på hvem pappaen hennes er, det vil du tjene på i det lange løp. Men ikke si at de ikke får treffes pga han er en drittsekk. Velg å si at pappa er glad i henne, men du kan ikke la ham være i nærheten av henne siden han av og til kan gjøre veldig skumle ting. Husk å legge vekt på at det er HAN som ikke får treffe henne, og ikke omvendt. Nyansen er kanskje liten. Men veldig viktig for barnet, så de ikke føler at de blir straffet for noe

 

Skrevet

Normalt sett anbefales hyppig samvær hjemme hos barnet første leveår.

Skrevet

Vanligvis noen timer i uka, ingen overnattingsbesøk før ungen er klar for det. Ofte venter man med det til de er over året. Familievernkontoret kan svare på en del spørsmål vedr. dette.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...