4blir5 ¤KS 02.07.09¤ Skrevet 14. juni 2007 #1 Skrevet 14. juni 2007 Noen??? Vi har planlagt reise til frankrike, og vet alt jeg må passe meg for, men er så siiiiiiiiinnsykt redd for å havne på sykehus der... Hadde sf sist svangerskap, så nå har eg fantasi symptomer:) Herligt...! Noen andre rundt uke 23 som skal reise?? Eller som har gjort dette før???
mammatil2skjønnegutter Skrevet 15. juni 2007 #2 Skrevet 15. juni 2007 hei! Jeg skal!! Vi reiser neste uke på bilferie til Frankrike og Italia. Er da i uke 28. Jeg tenker som så at om jeg skulle være uheldig å komme på sykehus der så fødes det jo barn der også hele tiden. Men det beste hadde jo vært å slippe det selvfølgelig:-)
Gjest Skrevet 15. juni 2007 #3 Skrevet 15. juni 2007 hei hei! jeg og sambo har akkurat vært 2 uker på Rhodos .. jeg hodlt meg unna tyrkia blant annet da vi skulle velge reisemål pga dårlig sykehusstandard. Men i Frankrike og har de god standard, pass på at reiseforsikringen din dekker privat sykehusopphold (de fleste gjør det, men kan være greit å sjekke) og ta med deg helsekortet fra folketrygden. Da skal du være godt rustet. Ellers så kan jeg anbefale å ta med våtservietter og en sånn steriliseringsgel fra apoteket. Ha dem i vesken din så vasker du deg før måltider og gjerne et par ganger i løpet av dagen - da skal du være heeelt klar for tur ... kose dere masse... deili med ferie.. hilsen meg som har fått svart mage hi hi...
:)Elvira i magen :) Skrevet 15. juni 2007 #4 Skrevet 15. juni 2007 Jeg reiser neste uke 3 uker til spania.Er da i uke 24 neste uke.Ser ikke noen problemer med det.Gleder meg masse. God tur
4blir5 ¤KS 02.07.09¤ Skrevet 15. juni 2007 Forfatter #5 Skrevet 15. juni 2007 Takker for svar:) Glede meg eg og, inni mellom iallfall:) Neida blir gøy, eg e litt føre var tenke på alt så kan skje, men når me komme oss avgårde går alt fint:) Bare hatt litt dårlig erfaring med utenlandske sykehus... Skal absolutt sjekke med privat sykehus og forsikring:)
marita*mamma*har fått jenta Skrevet 15. juni 2007 #6 Skrevet 15. juni 2007 jeg skal reise til tyrkia når jeg er rundt uke 24.har vært der mange ganger og ser ingen problem i og reise dit.ser at noen har skrevet noe med sykehus forhold der nede. sykehusene i tyrkia er faktisk veldig bra,jeg har ligget der på sykehus i to døgn i en tidligere reise pga galle strein.jeg fikk eget rom med bad og tv.så har du reise forsikring så har de eget sykehus for kun turister. så det er jeg ikke redd for. håper du får en fin ferie:-)
4blir5 ¤KS 02.07.09¤ Skrevet 15. juni 2007 Forfatter #7 Skrevet 15. juni 2007 Det var jo litt betryggende, men kan jeg spør hvilken forsikring dere har som dekker privat sykehus?? :)
marita*mamma*har fått jenta Skrevet 15. juni 2007 #8 Skrevet 15. juni 2007 det tror jeg de fleste reise forsikringene gjør...jeg vet ikke om alle land har et slikt sykehus men det jeg lå på i alanya i tyrkia var kun for turister.hadde jeg ikke hatt reiseforsikring så vet jeg ikke hvor jeg hadde havnet hehe jeg hr europeiske reiseforsikring.den gjelder hele året og kan brukes hjemme her også.
marita*mamma*har fått jenta Skrevet 15. juni 2007 #9 Skrevet 15. juni 2007 tror det koster ca 13-1400 for og forsikre et par et helt år.er bare og gå inn på nettsida deres så kan du søke opp prisen.å kjøpe reiseforsikring gjennom reiseopperatør er ivertfall veldig dyrt.tror det er rundt 500 for bare den uka eller 2 du er borte.
Vårenzia Skrevet 15. juni 2007 #10 Skrevet 15. juni 2007 Jeg skal i uke 25. Gleder oss sinnykt!!! Men har hørt at man ikke kan spise kjøtt eller salat - så det blir isåfall en liten nedtur... Det må da gå an å få kjøttstykkne gjennomstekt der også vel? Er det mer man må passe seg for?
marita*mamma*har fått jenta Skrevet 15. juni 2007 #11 Skrevet 15. juni 2007 det går helt fint og spise kjøtt og salat.kjøttet skal være godt stekt og ikke rødt eller blodig og salat og frukt skal vaskes godt.har heller hørt at man skal være litt forsiktig med kyllingen.
nikoline, prinsen og prinsessa Skrevet 15. juni 2007 #12 Skrevet 15. juni 2007 jeg reiser til spania i uke 29.. mange som er skeptisk og syns det er merkelig at jeg reiser. Men det er snakk om 1 ukes tur, 3 timersflytur hjemmefra! Sjansene for at noe skjer er små og så har de faktisk sykehus der og. Man kan spise kjøtt på fine steder ( ikke gatekjøkkenmat) og passe på at det er godt gjennomstekt. Ellers holde seg unne salat og frukt, hvis du ikke har vasket det selv. jepp jeg skal reise og gleder meg =)
nikoline, prinsen og prinsessa Skrevet 15. juni 2007 #13 Skrevet 15. juni 2007 jeg har lest at man må ha spesiel reise forsikring for gravide? Dekker europeisk reiseforsikring gravide?
nikoline, prinsen og prinsessa Skrevet 15. juni 2007 #14 Skrevet 15. juni 2007 man skal også ha med europeisk helsekort som man bestiller gjennom trygdekontoret!
Anonym bruker Skrevet 15. juni 2007 #15 Skrevet 15. juni 2007 Jeg reiser til Hellas i to uker når jeg er 24-25 uker på vei. Har vært i 2 x spania og 2 x england hittil i svangerskapet og det har funket helt fint. Jeg liker å reise og har ingen planer om å legge det på hyllen før jeg MÅ og skal ta det opp igjen så fort jeg kan etter at barnet er født - med barnet så klart..
Hege & lille Hannah <3 Skrevet 15. juni 2007 #16 Skrevet 15. juni 2007 Jeg kommer til å være rundt uke 28 når vi reiser. Det er jo sant som de nevner ovenfor, at barn fødes jo i andre land hele tiden Dessuten syntes vi det var greit at vi unner oss en slik tur før barnet kommer, vi vil jo ikke få sjansen til å reise så mye etterpå, hvertfall ikke slike avslapningsturer Det går nok helt sikkert bra Vet ikke riktig helt hvor vi skal dra, men blir definitivt til varmere strøk ja
MissBenz Skrevet 15. juni 2007 #17 Skrevet 15. juni 2007 Jeg reiser heelt til Filippinene den 26.juli..skal være der i 5 uker. Da er jeg i uke 22-27. 26 timer lang reise, med 3 fly og den lengste tar 12 timer =) Men er vant med det siden jeg reiser hvert år. Har reiseforsikring i dnb, gjensidige og surnadal sparebank =) Som selvsagt dekker alt.
4blir5 ¤KS 02.07.09¤ Skrevet 15. juni 2007 Forfatter #18 Skrevet 15. juni 2007 Ser det er mange som skal reise:) Jepp, det ska bli fantastisk å komme seg litt bort!!!!!!!!!!!!!!! Me reise nå på onsdag me, skal kjøre da, men det er koselig det og:) Skal sjekke opp med europeiske, men går utifra at de dekker alt du evt trenger?? Kjente eg gleda meg mer nå, føler alle eg snakke me syns at det å reise er ikke så trygt, då går jo kvernå rundt:)
Anonym bruker Skrevet 15. juni 2007 #19 Skrevet 15. juni 2007 Jeg er også gravid i 23 uke og reiser til Frankrike om 2 uker.......ikke redd for å havne på sykehus, men redd for "ukjent" mat...
*Little Miss Sunshine* Skrevet 15. juni 2007 #20 Skrevet 15. juni 2007 Reiste flere gange sidst jeg var gravid. Til danmark/norge (vi bodde i skottland) i uke 23-26 ca. og igen til danmark i uke 35. Gikk helt fint med flyturer aa saadan, og om foedslen skulle starte har de jo sikkert fine sykehus i frakrike ogsaa
Snuppa_00:13 og Gutt_16:28 Skrevet 15. juni 2007 #21 Skrevet 15. juni 2007 Jeg reiser til Croatia og Bosnia i 4 uker (hele juli) og da blir jeg 25 uker på vei. Er ikke redd for å havne på sykehuset der, de har jo folk som er dyktige der også. Tror nok at det går veldig bra.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå