nedtråkka kaviartubepupper Skrevet 12. juni 2007 #1 Skrevet 12. juni 2007 hvordan er de i vannet? blir de fulle av luft? trekker tiss deg inn, eller blir det liggende inni?
nedtråkka kaviartubepupper Skrevet 12. juni 2007 Forfatter #2 Skrevet 12. juni 2007 ha ha, det skal stå "trekker tiss seg inn i bleia"
It's all about me Skrevet 12. juni 2007 #3 Skrevet 12. juni 2007 Jeg har ikke prøvd dem selv, hi hi hi, men lillegutt har brukt det masse. Fungerer kjempebra, og blir generelt ikke luft i dem.Hvor tisse blir av vet jeg ikke, men det blir ikke liggendes inni iallfall. Og det er begrenset hva som trekker seg inn fant jeg ut etter å ha brukt en badebleie som vanlig bleie til jeg kom meg i butikken etter bleieforsyninger, ha ha ha. Har dårlig samvittighet ennå :o/
Gjest_1001 Skrevet 12. juni 2007 #4 Skrevet 12. juni 2007 Hei du. Tisset "renner ut" i vannet, mens bæsj holder seg inni bleien. HAr til og med måttet brukt badebleie på veien hjem fra basseng, og det anbefles ikke!! Bleien var våt på overflaten og gutten var veldig fuktig nedentil stakkars.
It's all about me Skrevet 12. juni 2007 #5 Skrevet 12. juni 2007 Puh, takk og lov er det ikke bare jeg som har gjort den tabben, hehe. Mewn her hadde lillegutt litt mer på lager og han var våt langt oppetter ryggen stakkar. Men gutten var like blid og så jeg hadde ingen anelse før jeg plukket han opp.......ha ha ha.
nedtråkka kaviartubepupper Skrevet 12. juni 2007 Forfatter #6 Skrevet 12. juni 2007 ok. så de er ikke å anbefale til bruk i båt? i stedenfor vanlige bleier? det var jo dumt....
Gjest_1001 Skrevet 12. juni 2007 #7 Skrevet 12. juni 2007 Du kan jo selvfølgelig bruke vanlige bleier i båt. Bare å skifte raskt om dere skal i vannet! Vanlige bleier er bare anderledes enn badebleier fordi de trekker til seg vannet. Du vet når ungen tisser masse i bleien slik at den blir ganske "fyldig" og tykk. Slik skjer med hele bleien. Ikke verre enn at man skifter, eller bader uten bleie. Husk redningsvest ;-)
nedtråkka kaviartubepupper Skrevet 12. juni 2007 Forfatter #8 Skrevet 12. juni 2007 grunnen til at jeg lurer er fordi det er anbefalt å ha barn bleieløse i båt. og snuppa mi på 10 mnd må jo ha en eller annen form for bleie... hvis båten skulle kantre eller noe.... legger med linken http://www.dagbladet.no/nyheter/2007/06/12/503261.html
Gjest_1001 Skrevet 12. juni 2007 #9 Skrevet 12. juni 2007 Hm. Da ville jeg kanskje prøvd med en badebleie og heller sjekket den ofte, eventuelt tørke vekk fuktighet o.l. Ta med deg noen tørre mesoft kompresser som du kan holde jenten tørr med. Det går sikkert en del bleier da. Men da er du ihvertfall på den sikre siden. Eller du kan ha med deg et slikt et "tisselaken" i voksenstørrelse som jenten din kan sitte og leke på i båten uten bleie. Da får dere ikke tiss i båten, og jenten blir ikke våt ;-)
2 gutter og 1 jente Skrevet 12. juni 2007 #10 Skrevet 12. juni 2007 jeg har kjoept en toeybleie som jeg skal bruke i bassenget med lillemann. den kan sikkert vaere flott aa bruke i baat! fuzzibunz heter de. kjempetoeffe med masse farger aa velge mellom:) hvis de kan brukes som badebleie maa de jo vaere fine til aa ha i baat?
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå