Gå til innhold

*mange kvinner opplever å miste mye hår etter graviditet*


Anbefalte innlegg

Skrevet

Jeg mista ikke mye hår mens jeg gikk gravid, men nå... fy faen sier jeg bare.. jeg har mista sikkert halve fylden på håret mitt.. for ikke å snakke om hvor mye jeg har klippet av det.. i håp om at det kanskje skulle bli bedre... Jeg kan dra ut masse hår i slengen.. det er ikke bare ett og ett hårstrå som faller av men brede striper:-(

 

jeg bruker bare frisørshampo og styling produkter.. så jeg tar jo vare på håret mitt...

Må jeg klippe det helt kort? Da kommer jeg til å grine i timesvis..

 

Ikke ammer jeg heller.. og lillemor er snart 4 mnd...

 

Hvorfor i all verden mister jeg så mye hår...????

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Mistet hår til jeg sluttet å amme tulla da var hun 7 måneder =0) har litt hår igjen men mister vel det når jeg fåt tulle nr 2 =0)

Skrevet

Samme greia her... *sukk*... mister MYE hår.

Jeg gruer meg til hårvasken, for da blir det ekkelt mye hår som jeg kan dra av i klaser.

 

Leste et innlegg på småtroll der det var ei som sa at i graviditeten slipper ikke hodebunnen hårene (husker ikke grunnen, men sikkert pga hormoner), og når greviditeten er over, så slipper hodebunnen alt det håret en egentlig skulle mistet i graviditeten, og da blir det jo MYE hår som skal dette av.

 

Men, jeg syns dette er fryktelig plagsomt, og må alltid ha oppsatt hår.

 

Noen som vet hvor lenge dette varer? :-s

Skrevet

jeg har samma problemet, begynte for ikke så lenge siden heller.. plutselig så detter jo hele parykken av føles det som, får jo ut en hel håndfull av gangen med hår =(

Skrevet

Ja, herligfred så med hår jeg mistet. Jeg ammet... Og håret datt av i tonnevis. Jeg klippet det litt over skuldrene, det hjalp veldig.

 

Tror det eneste som hjelper er sundt kosthold og vitamintilskudd, gjerne b-vitaminer eller øl-gjær-

Skrevet

Ja jeg og syns det er ekkelt å vaske håret.. så mye hår som faller av, liksom..

 

Leste noe på nett nå om at det var normalt ja.. 99% opplever det... men jeg vil ikke:-(

 

Også jeg som har klipt av så mye da..

 

Jaja,.. da er det ut å kjøpe vitaminer i morra... også får jeg håpe at det snart er over, ellers har jeg ikke hår igjen!

Skrevet

Gleder meg også til det er over. Røyter jo værre enn en golden retriever, jo! Har ganske tjukt hår, så sånn sett er det ikke farlig. Men det er forbaska upraktisk med løse hår overalt. Til og med lillegutt er full av mine hår! Har også håret oppsatt nå (også fordi lillegutt har funnet ut at håret mitt er morsomt å dra i...).

Skrevet

Samma probl her.. går alltid med håret i strikk! Og gulvvaskevannet er fullt av mine hår hver uke. For ikke å snakke om alt som forsvinner under hårvaskinga! Nå er det snart 2 år siden første fødsel, og skrekk&gru som jeg var plaga av ETTERVEKST i tiden etter miste-håret! Synes det var enda eklere, massevis av tusen små korte hår som stod rett ut, på hodet mitt.. Grrrr..!

 

Jeg har hørt noe sånt som at kroppen sparer på alle "ressurser" under svangerskapet, også håret. Sånn at man ikke mister hår mens man går gravid. Men til gjengjeld desto mer etter fødsel.

Skrevet

Glemte å si at det er 7 mnd siden siste fødsel.. så nå er jeg midt i røyteperioden igjen. Rakk akkurat å bli ferdig med verste ettervekstmaset, så detter håret av igjen. -Puh..! ;)

Skrevet

Åååå, her ramler det også av i tjukke lag. Orker såvidt dra fingrene gjennom håret, for jeg vet hva resultatet blir. En pine å greie seg, vaske håret, og å ta ut hårstrikk. Begynte vel for 3-4 uker siden, og mini her er nå nesten 13 uker. Jeg har ikke ammet siden han var nyfødt, så det har nok ikke store sammenhengen der.

Bruker bare frisørprodukter i håret, og minimalt med stylingprodukter. Det er vel på tide å putte i seg vitaminer igjen, løpe og kjøpe ølgjær... *snufs*

Skrevet

Det blir bedre snart det kan jeg love deg. Jeg mistet haar i massevis etter begge graviditetene mine... og det var sjokkerende aa vaske gulvet paa badet, og se hvor mye haar som laa igjen der.

Det er pga hormonforandringene kroppen din gaar igjennom naa tror jeg... Uansett ,det blir bedre snart, kroppen din maa bare komme i foergraviditets balanse igjen=)

 

Klemmer fra

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...