*Rutletutt* Skrevet 11. juni 2007 #1 Skrevet 11. juni 2007 Jeg tenkte venstre siden det er hjertesiden....men så sa samboeren til broren til samboer at det var feil....?
imsdal med julesmak Skrevet 11. juni 2007 #2 Skrevet 11. juni 2007 Jeg har den på høyre og det har mannen min og.
*Rutletutt* Skrevet 11. juni 2007 Forfatter #3 Skrevet 11. juni 2007 Jeg mener...er det noen "regler" for dette da?
snowstorm73 Skrevet 11. juni 2007 #5 Skrevet 11. juni 2007 Vi har på høyre, men det kan være litt tungvint iblant. Handhilsing med noen som trykker veldig hart feks.
It's all about me Skrevet 11. juni 2007 #6 Skrevet 11. juni 2007 Jeg har forlovelseringen på høyre hånd og gifteringen på venstre. Det vanligste i Norge er at gifteringen er på høyre, men i resten av verden nesten er den på venstre som vi har.
Mille** Skrevet 11. juni 2007 #7 Skrevet 11. juni 2007 I Norge er det tradisjon for å ha den på høyre siden, så det har vi. )
selfangerkjerringa Skrevet 11. juni 2007 #8 Skrevet 11. juni 2007 I Norge er det mest vanlig å ha gifteringen på høyre hånd. Men dette er tradisjonsbetinget, og i f.eks Sverige og Tyskland er det vanligst å ha den på venstre hånd. Jeg og gubben har ringen på venstre hånd, fordi den er nærmest hjertet. Litt sånn romantisk tanke fra vår del altså Hans idé faktisk.
Northernlights Skrevet 11. juni 2007 #9 Skrevet 11. juni 2007 Høyre er jo den "norske siden". Her jeg bor er det venstre hånd, både forlovelsesringen og gifteringen.Så jeg har den på venstre. Man skifter ofte til venstre når man ender opp som enke eller enkemann i Norge.
*Rutletutt* Skrevet 11. juni 2007 Forfatter #10 Skrevet 11. juni 2007 Ja, det er dette jeg husker fra da jeg bodde ett år i USA - alle hadde forlovelsesringen/gifteringen på venstre hånd pga det var hjertesiden - syns det er så romantisk, jeg da - så derfor tok jeg ringen på venstre hånd. Hvorfor er det høyre i Norge da? Noen grunn til det?
*Rutletutt* Skrevet 11. juni 2007 Forfatter #11 Skrevet 11. juni 2007 Ja, det var det jeg tenkte også) Pluss da jeg bodde i USA var alle veldig på dette med å ha ringene på hjertesiden;o)
Nusseline♀♀♂ Skrevet 11. juni 2007 #13 Skrevet 11. juni 2007 Høyre både da jeg var forlovet og nå som gift.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå