Anonym bruker Skrevet 10. juni 2007 #1 Skrevet 10. juni 2007 Googla litt om det istad og synes seriøst jeg hadde noen av syptomene. Blir gal av å se etter ting og da, mn likevel! Jeg er jo ikke rastløs idag heller ikke overenergisk, men det andre stemte kanskje.. Har dårlig selvtillit!Er ganske impulsiv og, vet ike jg! Kjenner dere noe med adhd, hvordan er de?
lilja70 Skrevet 10. juni 2007 #2 Skrevet 10. juni 2007 Jeg kjenner noen med adhd, men lurer litt på hva du egentlig vil vite. Hva med konsentrasjon, strever du der? -Det viktigste å huske, er at det er enormt stor forskjell mellom jenter og gutter med adhd.
kyss kokken Skrevet 10. juni 2007 #3 Skrevet 10. juni 2007 Kjenner 4 stykker med ad/hd. Det ENESTE de har felles er at de kan ha litt problemer med å fokusere på samme ting over lengre tid, og at de Kan bli skikkelig agressive over (så og si) uviktige ting.. Ellers er det 4 veldig forskjellige personligheter. Jeg vet jo at det er flere symptomer man vistnok knytter opp mot det, men har også sett tilfeller der folk har blitt feildiagnosert med ad/hd..
Gjest Skrevet 10. juni 2007 #4 Skrevet 10. juni 2007 Jeg har, mamma har og lillebror har. Ingen av oss er aggressive. Jeg setter ikke spes pris på den bemerkningen om folk med ad/hd heller. Pass deg, ellers så vanker det deng! ;o)
kyss kokken Skrevet 10. juni 2007 #5 Skrevet 10. juni 2007 Hehe, Kan nok hende det er fordi alle fire kjenner meg, og at jeg er skikkelig provoserende da :-D Det kan godt være et sammentreff, men det er liksom det eneste jeg har lagt merke til.. Og man merker det ikke spess godt på noen av de at de har det, hvis man ikke vet om det fra før..
Anonym bruker Skrevet 10. juni 2007 #6 Skrevet 10. juni 2007 Hva mener du med fokusere over lengre tid egentlig?? Jeg har spilt fotball i 15 år og er ganske fokusert der, men holder vanskelig på en jobb over en lengre periode............. Har fullført videregående da
kyss kokken Skrevet 10. juni 2007 #7 Skrevet 10. juni 2007 Mener studier og sånne ting. Lesing, utføre ensidige oppgaver ol. F.eks. kusinen min; hun er kjempesmart, men har 3 halvferdige studier bak seg. Hopper liksom fra det ene til det andre hele tiden. Ei venninne av meg også. Og begge guttene jeg kjenner med ad/hd har problemer med å lese bøker og andre lengre litterære ting, fordi de sier at det bli for "tungt for hodet" på en måte.. At de "detter ut"... Vet ikke om dette er noe du kjenner deg igjen i i det hele tatt. Men flere av de har også ting de er veldig engasjert i, som de kan vie all oppmerksomhet.
Anonym bruker Skrevet 10. juni 2007 #8 Skrevet 10. juni 2007 Jeg har også ufullført studie bak meg, men en må vel ikke ha adhd av den grunn?? Bloir nervøs jg nå
kyss kokken Skrevet 10. juni 2007 #9 Skrevet 10. juni 2007 ABSOLUTT IKKE!!! :-) Dette var bare et eksempel på noe av det hun sliter med som følge av ad/hd. Det er helt garantert ikke en rød trød hos Alle som har det, eller en forutsetning for å ha det. Jeg ville snakket med legen min hvis jeg var deg. Det er mange ting de legger sammen for å finne ut om du har det. Ville ikke bekymret meg hvis jeg var deg. Dette er heldigvis noe det går ann å fungere helt normalt med.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå