Attpåklatten :-)™ Skrevet 7. juni 2007 #1 Skrevet 7. juni 2007 Husker du det fantastiske tiåret hvor: * Vi trodde for fullt på at George Michael var hetero * Vi sto i lange køer utenfor telefonkioskene hver gang vi ville ringe hjem * Hockeysveisen fantes på enhver moderne manns hode * Seilerskoen ble betraktet som både klassisk og tidløs * En krusete permanent ble ansett som en trendy frisyre både på jenter og gutter * Å ha en Ball-genser var den største lykke på jord * Dirty Dancing stjernen Patrick Swayze var supersexy * Ett Lycra-plagg ved navn "Body" hadde en naturlig plass i alle jenters garderober * Skulderputer, jo større jo bedre, ga oss en naturlig siluett * Mascaraen skulle ikke være svart, men ha samme farge som øynene * Alle matretter som inneholdt ananas het noe med Hawaii * Den heftigste forretten var rekecocktail og den flotteste desserten glace au four * Vi kunne ikke hoppe på gulvet når vi hørte på musikk,da ble det hakk i platene * Det fantes et spesielt møbel hvor platespilleren sto, den ble kalt stereobenken * Vi meldte oss inn i bokklubber, musikklubber og vi samlet på uttallige kort og bilder av popstjerner, idrettshelter og dyr * Det hvite mirakelet Tippex var den eneste måten å rette opp en skrivefeil på * Tights og stor t-skjorte var en helt naturlig kombinasjon * De aller fineste plakatene/bildene vi hadde på veggene var av kyssende par i solnedgang, gråtende klovner og gallopperende enhjørninger * Vi gikk på aerobic med stringtruse utenpå gymdrakten og syntes detvar helt naturlig * "Jeg skriver ut en sjekk" var en helt vanlig replikk * Fastfood var det samme som grilllpølse med rekesalat * Joggedress var ikke joggedress uten amerikasokker rullet ned utenpå, eller buksen brettet opp År 2007, du vet at du lever i 2007 når: 1.Du taster inn en pin-kode på mikroovnen 2. Du har 15 telefonnummere til en familie på 3 personer 3. Du sender en email til den personen som sitter ved siden av deg 4. Årsaken til at du har mistet kontakten med gamle venner, er at du ikke har e-mail adressen deres 5. Du har jobbet på samme kontorpult i 4 år, men for tre ulike firmaer 6. Din sjef ikke klarer å gjøre din jobb 7. Lunsjen din består av rå fisk som du spiser med pinner 8. Du ringer familien for å høre om de er hjemme idet øyeblikket du kjører inn i garasjen 10. All reklame på tv har en internetadresse under 11. Du får panikk om du glemmer mobiltelefonen din hjemme (som du ikke hadde de første 20 årene av ditt liv) og du må snu for å hente den 12. Det første du gjør når du står opp er å gå online, før du henter en kaffe i espressomaskinen 13. Du legger hodet på skakke når du ler 14. Du leser dette og nikker og ler 15. Du vet presis hvem du skal sende denne mailen videre til 16. Du er for opptatt til å legge merke til at nummer 9 i denne listen er borte 17. Du måtte scrolle opp igjen for å sjekke at den faktisk ikke var der 18. Og nå sitter du der og ler for deg selv:-)
* 5 om dagen * Skrevet 7. juni 2007 #4 Skrevet 7. juni 2007 sabla bra....hehe...den skal jeg sende videre ja....til de jeg har mail adr til da...:-)
Gjest Skrevet 7. juni 2007 #6 Skrevet 7. juni 2007 hehe husker ikke det gitt Hva er egentlig en ball-genser? har lurt så innmari på det
Gjest Skrevet 7. juni 2007 #7 Skrevet 7. juni 2007 2007 kjenner jeg meg igjen i... Men fikk bare oppleve et par mnd. av -80 tallet dessverre;-)
Attpåklatten :-)™ Skrevet 7. juni 2007 Forfatter #9 Skrevet 7. juni 2007 BALL-gensere var tverrstripete collegegensere i hvitt og blått, hvitt og rødt, hvitt og rosa osv.....Et MUST på 80-tallet og forøvrig vil jeg påstå at dere som ikke husker noe fra den tiden virkelig har gått glipp av noe stort;-))
nickoline og supermann Skrevet 7. juni 2007 #10 Skrevet 7. juni 2007 Du har glemt mephisto sko og den hvite leppestiften.... plastøreringer og annet plast tilbehør:)
Attpåklatten :-)™ Skrevet 7. juni 2007 Forfatter #11 Skrevet 7. juni 2007 Hehehe.......også så kule som vi var da;-)) Høyt hår og harryfaktor når jeg ser bilder av det:-)
nickoline og supermann Skrevet 7. juni 2007 #12 Skrevet 7. juni 2007 Grusomme bilder, men fy søren så morsomt........
Attpåklatten :-)™ Skrevet 7. juni 2007 Forfatter #13 Skrevet 7. juni 2007 "I had the time of my life........tralalalala...........hihihi"
It's all about me Skrevet 7. juni 2007 #14 Skrevet 7. juni 2007 Huff der husker jeg altfor mye, he he he.o)
nickoline og supermann Skrevet 7. juni 2007 #15 Skrevet 7. juni 2007 ...nothing`s gonna change my love for you........osv osv......
Attpåklatten :-)™ Skrevet 7. juni 2007 Forfatter #16 Skrevet 7. juni 2007 :-) "Magaluf.......".........sukk.........det var tider på 80-tallet der ja;-)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå