Gjest Skrevet 5. juni 2007 #1 Skrevet 5. juni 2007 Aldri gått inn der heller jeg, Stinker på utsiden jo.. Kunne heller aldri ha brukt klær som noen ukjente hadde hatt før meg! Aner jo ikke hvordan de ser ut... Og klærne blir IKKE rene av å vaskes på 40 grader! Er jo kaldere enn det er i dusjen min det gitt.. Men på en annen side er det flott at det finnes slike butikker da
Gjest Skrevet 5. juni 2007 #2 Skrevet 5. juni 2007 Har aldri handlet der,men syns det er moro å stikke innom og titte litt ;-) Flashbacks fra forskjellige tidsepoker i livet mitt;-)
Happiness♡*en jente&en gutt* Skrevet 5. juni 2007 #3 Skrevet 5. juni 2007 Ja det er flott for de som ikke har så god råd som alle andre tydligvis har! Jeg har kjøpt noe der en gang, men d et var en strømpebukse til datteren min og en kjole som ikke var brukt, de selger noe nytt også. Er jo ikke noe verre enn å handle på loppa.
prekæs Skrevet 6. juni 2007 #4 Skrevet 6. juni 2007 Selvfølgelig handler jeg på Fretex. Gjør kupp etter kupp. Siste kupp var en ubrukt(?) burburry duffel til drøye 200,- nypris mellom 4 og 5 tusen. Antikviteter, pynt, gardiner. Fælt å si det, men jeg har penger nok i tillegg og treffer mange der jeg vet også har penger nok. Det er ikke det det går på. Heller ett ønske om gjenbruk, miljøvern og det å støtte en god sak. Reimadresser har jeg sett flere ganger til en hundrings, bare for å nevne det på slutten.
Happy Ignorant Skrevet 6. juni 2007 #6 Skrevet 6. juni 2007 Klart jeg gjør! Har gjort sinnsyke kupp der, vesker og klær i massevis. Hvem har bestemt at det ikke går an å vaske tøyet på mer enn 40 grader? Samma det, bare fint for meg at så mange av dere er for flotte til å handle der!
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #7 Skrevet 6. juni 2007 Handler masse på Fretex, og på loppemarked. Skal du spise klea eller ha dem på deg?
Happy Ignorant Skrevet 6. juni 2007 #8 Skrevet 6. juni 2007 He he... Og hvorfor spiller det noen rolle åssen de som har hatt klea før ser ut?!
Cat.68 Skrevet 6. juni 2007 #9 Skrevet 6. juni 2007 Jeg elsker Fretex, snakk om gøy butikk, hvor man kan gjøre skikelige kupp. Visste dere forresten at de nå starter opp sitt eget merke? De tenker sy om visse plagg og sette sitt eget merke på det ,som visstnok skal være vel så eksklusivt.
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #10 Skrevet 6. juni 2007 For meg spiller det utrolig liten rolle i hvert fall, og ikke minst når jeg kjøper Reima-klær til tjue kroner eller skreddersydde femtitallskjoler til en hundrings, i tillegg til alle basisplagga til ungene.
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #11 Skrevet 6. juni 2007 Lenge siden jeg har vært der nå, men har handlet en god del gamle tegneserier der tidligere
Sibas Skrevet 6. juni 2007 #12 Skrevet 6. juni 2007 Ikke sånn at jeg renner ned dørene der, men jeg har vært innom noen ganger. Finner sjelden noe klær men en del bøker.
Happy Ignorant Skrevet 6. juni 2007 #13 Skrevet 6. juni 2007 Jepp! Enig! Dessuten er det bare fett å se stilig ut i noe andre ser støgg ut i, samtidig som lommeboka bare gliser.
Anne-B. Skrevet 6. juni 2007 #14 Skrevet 6. juni 2007 Stinker på utsiden? Hva mener du?? Pleier å handle bruksgjenstander der ja. Kjøper ikke klær der fordi jeg ikke har lyst til å ha på meg klær som kan stamme fra et dødsbo. Det blir for personlig, syns jeg.
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #15 Skrevet 6. juni 2007 Fretex blir jo nesten litt second hand... Spesielt om de skal sy om klær og sette på sitt eget merke i hvert fall:-) Men nei, har aldri handlet der... Men går forbi en Fretex butikk så å si hveeer dag da i hvert fall... If it counts somehow...
KaMa Skrevet 6. juni 2007 #16 Skrevet 6. juni 2007 Du virker veldig ung og umoden. Stinker på utsiden? Åpner de Fretex-butikken der du bor med å slippe noen stinkbomber, for å oppfylle et eller annet sluskekrav? For å svare på spørsmålet.. Jepp, selvsagt har jeg handlet på Fretex. Jeg flyttet hjemmefra som 16 åring, og klarte meg med egne penger. Sier seg selv at man ikke har råd til å kjøpe nye møbler m.m når man er såpass ung, og har lite penger. Gudsjelov er jeg ikke blitt oppdradd som en bortskjemt jentunge som får alt opp i hendene, så jeg har aldri sett det som problematisk å handle på Fretex, loppedmarked og bruktsjapper. Klær er vel omtrent like billig å kjøpe nytt på H&M, men der finner man skjeldent unike og kule saker, som man faktisk kan finne på f.eks Fretex og second hand butikker. For øvrig... Verden er full av bakterier og basiller. Beveger du deg i det offentlige rom klarer du nok ikke å unngå andres basiller, uansett..
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #17 Skrevet 6. juni 2007 Ja, jeg synes det lukter pyton på utsiden. Har du vært på Fretex på Merkursentret i Trondheim skjønner du hva jeg snakker om! Jeg flytta selv hjemmefra året jeg var 16, så du trenger ikke sitte her å fortelle meg hvor hardt det var. Ikke har jeg blitt oppdratt som en bortskjemt drittunge heller. Jobba for pengene mine siden jeg var 12 år. Å de har jeg IKKE brukt på Fretex! Da sparer jeg heller noen kroner og kjøper meg nye klær..
prekæs Skrevet 6. juni 2007 #18 Skrevet 6. juni 2007 Legger til. Har kjøpt rondastakk der str 3 år for 65 kr, og østfolds hverdagsbunad for 275, inkl noe sølv. Måtte jo vært dum om jeg gikk forbi slike kupp.
Anne-B. Skrevet 6. juni 2007 #19 Skrevet 6. juni 2007 Hmm, må ha forskjellig luktesans vi da, har vært der noen ganger og sett, og syns ikke det lukter.
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #20 Skrevet 6. juni 2007 Men det er da vel ikke noe gærent å bruke pengene sine på Fretex? De fleste handler der jo som sagt ikke fordi det er det eneste alternativet de har... Men nemlig fordi de er ute etter det litt mer "spesielle".... Det er mye man finner på Fretex såvel som andre Second Hand butikker som man ikke kan finne maken andre steder.... Jeg har selv aldri handlet der som tidligere sagt... MEN, jeg kjenner flere som har vært der og handlet en sjelden gang... Og det er faktisk ikke fordi de er fattige (ja, faktisk er det bortskjemte drittunger....) MED klasse.... Og det er jo egentlig det som viser at man har litt klasse og, da... Du vet at f.eks på mange second hand butikker selges GAMLE designerklær som er verdt flere tusen kroner fordi det bare er one of a kind? For øvrig kjenner jeg ikke en eneste eim av stank når jeg passerer Fretex på Majorstuen... Hvorfor skulle det så lukte der? Er jo som alle andre butikker!
KaMa Skrevet 6. juni 2007 #21 Skrevet 6. juni 2007 Så vidt jeg klarer å se så er du fremdeles tenåring. Du flytta hjemmefra da du var 16 til hva? Regner med du har en pappa til barnet ditt, og at det ikke er du som forsørger dere. Antagligvis flyttet du hjemmefra og inn til kjæresten din.. Nei, jeg har aldri vært på Fretex i Trondheim. Vi har noen steder som stinker her i Bergen også, men det betyr ikke at butikkene som ligger i nærheten er sjuskete. Om du hadde sett verdien av kroner og å forsørge deg selv ville du neppe ha skrevet et slikt innlegg.
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #22 Skrevet 6. juni 2007 Nei.. JEg flytta for meg selv til Tr.heim! 10 mil unna. Bodde der alene til jeg var rundt 18. Da kom han flyttende inn. (Hadde vært sammen siden jeg flytta) Er faktisk ikke han som forsørger oss heller! Jeg får fødselsstipend jeg.. ca 10 000 per mnd. Samt at jeg jobber. Har ca 15 000 i mnd etter skatt. HVA JEG TJENER HAR IKKE EN DRITT MED HVORFOR JEG IKKE HANDLER PÅ FRETEX!! Herregud
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #23 Skrevet 6. juni 2007 Har jeg sagt det er galt å handle på Fretex? Nei. Vet da om mange som handler der jeg.. Studenter med en noget spesiell stil f.eks. Som handler der, syr om osv. FOr all del! Jeg driter da i om folk handler der.. Lurte bare på om det var noen her inne som gjorde det jeg. Aner ikke hvorfor detm lukter jeg.. Gjør no det på den butikken jeg har gått forbi. Lukter gammelt loft!
KaMa Skrevet 6. juni 2007 #24 Skrevet 6. juni 2007 Så når du var 16 hadde du råd til egen boplass, møbler (nytt), hvitevarer (nytt), alt som skal til for å starte et liv for seg selv, samt mat og vanlig forbruk? Den må du dra litt lenger ut på landet med.
Gjest Skrevet 6. juni 2007 #25 Skrevet 6. juni 2007 Hehe.. har jeg sagt det? Nope... Egen boplass, ja. Hybel på 25 kvm. Møbler var inkludert i leia. Jeg jobba på ett hotell 3 ganger i uka samt hver helg, så jeg hadde nok penger til mat/regninger osv. og jeg klarte å spare. Spare penger til å kjøpe meg ting jeg hadde lyst på. Så etterhvert ble det større leilighet, møbler etc. En ting om gangen. Trenger ikke uttale deg om noe du ikke vet en dritt om. Blir for dumt!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå