Gå til innhold

Wok


Anbefalte innlegg

Skrevet

Har da endelig fått kjøpt meg en wok panne,men aner jo ikke hva jeg egentlig kan lage..noen som har noen gode tips??

Videoannonse
Annonse
Gjest irismor
Skrevet

Ingen ekspert men du kan få mine enkle wokretter =)

 

Kutt kyllingfile (eller noe annet kjøtt) i biter, stekes i litt olje i wokpanna. Ha så i grønnsaker (wokblanding fra frysedisken, la de tine først). Har kokt opp nudler som jeg så tilsetter oppi wok`n. Så har jeg oppi en pose med woksaus etter smak.

 

Bruker som oftest kyllinfile men du kan bruke svinekjøtt eller storfe også. Og så varierer jeg med grønnsakene og sausene.

Skrevet

Ok,tusen takk!!

Skrevet

jeg kutter opp kylling filet i biter, steker det.... legger det til side... så kutter jeg opp grønnsaker,(paprika, babymais, purre, løk, evt, squas) steker dette litt, har oppi kjøttet igjen, tilsetter en wok saus av noe slag. koker opp nudler og har dette oppi også..

 

Nam nam

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...