Gjest Skrevet 31. mai 2007 #1 Skrevet 31. mai 2007 å nå trenger jeg forslag om hvilken blomster jeg skal plante der,he he i selve "skåla" å den lenger oppå der da. ;o) doen har stått ute mange år,og har vært i bruk som blomsterurne. men nå vil jeg at dere modne skal bestemme årets blomster der da.hadde vært morro det.å se det vokser og gror,mens jeg tenker på di som kom med blomstervalget ;o) nei,jeg har ikke rabla....bare fikk den ville ideen om at doen som var ødelagt og ikke brukt,kunne brukes ute,med blomster i.;o) (har stårr ute i 5år nå) såh,noen forslag?? kanskje noe hengende i selve skåla??farve? lenger opp da?? å jeg kommer til å ta bilde å legge inn på mitt album når "dossen" er ferdig planta. dette må vel bli årets? hehe =0)
dritgrei hei hei! Skrevet 1. juni 2007 #2 Skrevet 1. juni 2007 peonererfine og jeg er enige om at peoner er ufattelig fine blomster, men får de lys der inne på doen? hva med hengemargeritter langs dokanten og forglemmegei i midten..... jeg velger i alle fall at du skal så forglemmegeifrø langs doen utenfor! :-) du er fin og rar, deg heier jeg på! klem klem klem
Attpåklatten :-)™ Skrevet 1. juni 2007 #3 Skrevet 1. juni 2007 Herlig! Da stemmer jeg for at du kjøper frø og lar det bli en "blomstereng" oppi dossen;-) Du får jo kjøpt ferdige blomstereng-poser:-) Om du skal ha noe ferdig som du planter så synes blått og dus rosa er nydelig:-) Og kanskje noen solsikker rundt dossen, til minne om englene våre:-)) Nå ble jeg glad inni meg kjenner jeg!!! Ha en flott dag:-)
Attpåklatten :-)™ Skrevet 1. juni 2007 #4 Skrevet 1. juni 2007 Hva med noen jordbærplanter innimellom? Du bare MÅ ta bilde av vidunderet etterhvert og legge ut så vi får se hvordan det ble:-)
Karomamma Skrevet 1. juni 2007 #5 Skrevet 1. juni 2007 He he, synes jeg ser den fine dassen ute i hagen din!! Jeg synes blått og hvitt er finest. Hva med markblomster da? Du kan "stjele" noen sologmånenattogdag og noen prestekrager på rot når de kommer, de henger sikkert fint utover dokanten. Solsikker for englene er en vakker og fin idé!!
Gjest Skrevet 1. juni 2007 #6 Skrevet 1. juni 2007 så fine forslag ;o) jordbær i do,he he he.DEN likte jeg =0) skriver ned alt av forslag,så ser jeg hva som blir finest når jeg skal handle blomster =) jeg er en rar skrue ja,vet det,hehe...drømmen er å finne en gammel utslagsvask å ha på veggen i tillegg."kniis" men jeg har fått mange smil og komentarer i disse årene,for utedoen min.ikke mange som har et klosett i hagen vel? kommer til å legge ut bilder når blomsterdoen er ferdig ;o) dere skal få bli oppdatert ja,hehe
dritgrei hei hei! Skrevet 1. juni 2007 #7 Skrevet 1. juni 2007 nå skjønte jeg hva slags do da ville jeg valgt orange hengeblomster rundt kanten, også noen lave midt inni.... g jordbær var jo slett ingen dum ide. så kan den jo få forglemmegeihår på toppen der, for de henger seg litt ned de også nelig.... fin do!
Gjest Skrevet 1. juni 2007 #8 Skrevet 1. juni 2007 =0) ja,kaller den bare utedoen min jeg,hehe hengeblomster er notert ;o)
Reveenka Skrevet 1. juni 2007 #9 Skrevet 1. juni 2007 Blomkarse!! De kan både henge og klatre, og de er gule, orange og røde c",) Og så er de utrolig lette å få til - rett og slett et must i latmannshagen min(har ikke akkurat grønne fingre, nei...)
Plutseliten :) Skrevet 1. juni 2007 #10 Skrevet 1. juni 2007 Hmmm...hva med en RoDOdendron? Er kanskje litt for stor den, men er kjempefin og trenger gjødsel for å trives Kjempeartig påfunn,og moro at vi får være med på å blomstersmykke den :=))
Babyonboard ;-) Skrevet 2. juni 2007 #11 Skrevet 2. juni 2007 Jeg har ikke noen forslag egentlig men heller kanskje mot Klattens blomstereng forslag... Litt kult om det ser "naturlig" ut liksom ;-) Uansett; Jeg gleder meg til å se den ;-))))
Gjest Skrevet 2. juni 2007 #12 Skrevet 2. juni 2007 skal plante litt "neddi" der i dag ;o) fikk ikke tak i akkurat det jeg mente,etter forslagene.var kun en bil på torvet.å der var det temmelig utplukka.men skal ha tak i resten når jeg kommer meg på gartneriet =) men aksjonen "modendoplanting" er snart i box ;o) skal så frø i en kasse senere.tar jo tid før det blomstrer,og jeg kan ikke vente såååå lenge med doen ;o)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå