Gjest Skrevet 27. mai 2007 #1 Skrevet 27. mai 2007 skal man ta kontakt med sykehuset? når man har 5 min mellom riene?? syns det e litt drøyt.... eg har 15 mil til sykehuset og forje fødsel varte i 4 timer fra eg fikk min første rie. så det vil si at hves eg vente så kan det hende eg må føde i bilen.
MathildeC Skrevet 27. mai 2007 #2 Skrevet 27. mai 2007 Paa svangerskapskurset mitt sier de 10 minutter. Bare ring naar du vil uansett du, og hoer hva de sier! Bedre aa foele seg trygg enn aa gaa hjemme og vente og se paa klokken hvis man er engstelig for aa komme sent til sykehuset.
Gjest Skrevet 27. mai 2007 #3 Skrevet 27. mai 2007 Gro Nylander skriver i boka "På vei" at førstegangsfødende skal reise /kontakte når riene ligger på regelmessig 5 minutter fra start til ny start, og flergangsfødende når det er 10 minutter mellom- går jo som regel fortere for flergangsfødende.
25 mai Skrevet 27. mai 2007 #4 Skrevet 27. mai 2007 Eg har 10 mil til sykehuset og føden sa eg skulle reise når det var 13-15 min mellom riene.Og eg er førstegangsfødende...Trur du skal tenke på å reise før....andre fødsel kan gå fortere...Lykke til
25 mai Skrevet 27. mai 2007 #5 Skrevet 27. mai 2007 Kjørelengden til sykehuset er det som har nåke å sei for kortid man bør reise og ikkje.Lykke til til alle reiseklare:)
VinterSol+2 Skrevet 27. mai 2007 #6 Skrevet 27. mai 2007 her om kring sier de ikke at du skal vente til 5 min mellom riene nei, alt for mange som har mange timer å kjøre. Har du mulighet til å heller stoppe et sted i nærheten av sykehuset om du ikke er "klar" når du kommer dit? feks noen venner eller familie som bor i nærheten? Dersom vannet skulle gå eller riene gå nå, bare setter vi oss i bilen vi, kjører de to timene til foreldrene mine, og så camper vi der, til det er på tide å dra på sykehuset. Som regel sier de bare at du kan komme med en gang om du har noen timers reisevei, så får du et venterom. du kan jo ringe og spørre føden, hva de har for praksis på dette der du bor?
Gjest Skrevet 28. mai 2007 #7 Skrevet 28. mai 2007 nei, vi har ingen vi kan dra til hves eg ikkje e "klar". e det som e så domt.... skal høre med jm neste gang eg skal på kontroll.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå