AnLin *j07* med januargutt. Skrevet 25. mai 2007 #1 Skrevet 25. mai 2007 Tenker så på dette om dagen. Var på svangerskapskurs med fokus på den "naturlige" måten og ble helt frelst. Det er da så logisk at å stå og gå eller stå på kne eller sitte på huk er det beste for å få ut babyen.Og at akupunktur og vann har noe for seg... Ikke ligge på ryggen med epidural og ikke kjenne hva som skjer.. Men samtidig aner jeg jo ikke hva slags smerter dette er snakk om, og vet ikke om jeg takler det når det kommer så langt.. hmm.. Flere som har tenkt litt på dette.? Kan man "angre" seg om man legges inn et sted med fokus på naturlig metode og så bli sendt over på vanlig fødeavdeling om man ikke takler smerten..? Mannen mener at man kan jo prøve å gjøre det uten, så finner man jo ut om man takler det eller ikke underveis liksom... :0)
Regnbuemor til 2 Skrevet 25. mai 2007 #2 Skrevet 25. mai 2007 Jeg skal føde på "naturlig" avdeling. Fødestuen B7 på Fredrikstad. Der har jeg hele tiden mulighet til å bli flyttet til en annen avdeling, om jeg feks skulle trenge epidural. Etter fødsel da, vil jeg bli fraktet tilbake til "naturlig" avdelingen.
Gjest Skrevet 25. mai 2007 #3 Skrevet 25. mai 2007 Finnes det steder med fokus på naturlig metode, som du ikke kan få smertelindring? Det har ikke jeg fått med meg. Selv hadde jeg mer angst for nåler og sprøyter, enn fødselen. Begynte å snakke om å gi meg noe for å styrke riene mine, og tenkte ikke 17. nå skan ut. Ville ikke gått glipp av følelsen av når barnet kom ut, merkelig følelse. Men vi vet jo engang ikke, hvordan vi takler smerten. Ville vært et sted hvor det er mulighet for å få smertelindring, hvis det var nødvendig.
PintSizedDictator Skrevet 25. mai 2007 #4 Skrevet 25. mai 2007 Går da ikke glipp av den følelsen selv om man har epidural. Eg fødte med det og måtte heller ikke ligge flatt på rygg...satt oppreist eg, og jobbet like hardt som de uten epidural for å presse ut babyen:) Den tar bare bort toppn av riene så man får slappet litt av og samle krefter før pressriene starter...men det e jo et valg som e opp til hver enkelt:) Syns vi e flinke uansett eg....tenk, vi setter et liv til verden:)
Forandringfryder ♂♂♂ Skrevet 25. mai 2007 #5 Skrevet 25. mai 2007 Jeg har født en gang uten smertelindring og en gang med. Valgte epidural da jeg fødte nå på tirsdag. Jeg har forholdsvis tøffe fødsler, siden jeg ikke får pressrier, og må presse ut ungen "på vilja". Derfor er jeg hellig overbevist om at jeg ikke hadde overlevd siste fødsel uten epidural. Smertene sliter en så ut at det ikke er mer å hente når ungen skal presses ut. Hadde jeg derimot fått hjelp av kroppen min på slutten hadde jeg ikke behøvd smertelindring. Alt dette er jo ting man ikke vet i begynnelsen, og de aller aller fleste får jo selvfølgelig pressriene! Jeg anbefaler deg å gå til fødsel med blanke ark, og ta det som det kommer. Du kjenner fort på kroppen din om du holder ut eller ikke!! Lykke til!!
Gjest Skrevet 25. mai 2007 #6 Skrevet 25. mai 2007 På avdelinger som har fokus på naturlig metode blir du overført til en annen (vanlig) avdeling eller til sykehus (dersom du er på fødestue separat fra sykehuset) ved behov. ABC klinikken på Ulevål f.eks ... der blir du overført til vanlig fødeavdeling dersom man har behov for smertelindring, hasteks osv.
Gjest Skrevet 25. mai 2007 #7 Skrevet 25. mai 2007 jeg skal føde uten noen form for smertestillende..men jeg har gjort det før..da gikk fødselen så fort at jeg rakk ikke få noen,så har bestemt meg for at sånn blir det nå også (men hvis det blir seteleie så vil jeg ombestemme meg for har litt vondt i bekkenet og tror ikke jeg hadde klart seteleie uten smertestillende)
AnLin *j07* med januargutt. Skrevet 25. mai 2007 Forfatter #8 Skrevet 25. mai 2007 Ja, jeg føler ikke at man er "tøffere" om man føder uten epidural, men bare at det kanskje er bedre for riene.. Har ingen anelse om hvordan jeg vil reagere, men må søke meg til fødestua i Tønsberg om jeg vil ha det på den alternative måten, (den naturlige..). Hvis ikke kommer jeg på vanlig avdeling hvor jeg innbiller meg at de ikke har like god tid og like mye ro, som på fødestua.. Hmm..vanskelige greier..
Kula ;) Viktor & Knøttet Skrevet 25. mai 2007 #9 Skrevet 25. mai 2007 Har lest litt om dette, søk deg til fødestua først du, blir det for ille skal det ikke være noe problem å flytte over, det er jo det som skjer om ikke alt går som det skal der og man er nødt til å ha smertestillende eller mer overvåking!
AnLin *j07* med januargutt. Skrevet 25. mai 2007 Forfatter #10 Skrevet 25. mai 2007 Ja, får kanskje gjøre det. En blir jo godt tatt vare på uansett vil jeg tro. :0) Kanskje vi sees i gangene vi da Kula? :0)
lucky!! Skrevet 25. mai 2007 #11 Skrevet 25. mai 2007 Jeg har føda en gang uten noe smertelindring. Dette gikk veldig fint. Skal snart føde igjen å tenker at jeg bare må ta det som det kommer. Umulig å forutsi hvordan en fødsel blir og hvordan man opplever det tror jeg.
tolle Skrevet 25. mai 2007 #12 Skrevet 25. mai 2007 Du kan jo prøve på den naturlige måten. Kanskje du er heldig og får en lett fødsel ? Ingen som vet. Skulle du ombestemme deg, så kan du jo be om epidural. Men ikke vent for lenge. Epiduralen tar litt tid før den er i gang. Jeg fødte med epidural sist, og kommer til og velge det denne gangen også. Hadde en kjempefin fødeslsopplevelse sist.
Kula ;) Viktor & Knøttet Skrevet 25. mai 2007 #13 Skrevet 25. mai 2007 Er nok en sjanse for at vi sees i gangene AnLin, men jeg satser på smertestillende for er ikke tøff nok til å prøve uten første gang ihvertfall, vil ha best mulig opplevelse med tanke på den forhåpentlige neste gang!
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå