Anonym bruker Skrevet 24. mai 2007 #1 Skrevet 24. mai 2007 Fått infomail fra pampers, der det blant annet sto om hvordan man steller et barn, blant annet bleieskifting : BYTTE BLEIER Du kommer til å måtte bytte mange bleier den nærmeste tiden. Hvis bleien bare er våt, trenger du bare å ta den av og sette på en ny. Hvis barnet har hatt avføring tørker du av barnet med en vaskeserviett eller med vaskeklut og vann Altså - er det bare meg som syns det er litt rart? Burde man ikke vaske litt ved tissebleier også? Kan det være noe særlig at urinen bare blir liggende og trekke inn i huden?? Hørtes jo ikkeno særlig ut, men hva vet jeg..
Gjest Skrevet 24. mai 2007 #2 Skrevet 24. mai 2007 kommer vel litt an på hvor lenge den har vært på, men jeg vasker med vann etter tissebleier. hvis man bruker såpe eller våtservietter for mye kan de jo bli såre eller få utslett, men det må vel lukte hvis man ikke vasker bort tiss?
Anonym bruker Skrevet 24. mai 2007 #3 Skrevet 24. mai 2007 jeg ville nå trodd at vann var en fin ting ja.. selvsagt ikke såpe og slikt nei. HI
yvonneR Skrevet 24. mai 2007 #4 Skrevet 24. mai 2007 Tiss inneholder noe som heter Karbamid. Eller urinstoff på norsk. Dette brukes i kosmetikkbransjen- og spes da i body lotions og hudkremer- fordi det har en egen evene til å pleie huden og beskytte mot uttørking. Så jeg regner med at et bleieskift uten å bli tørket ikke er særlig farlig, ja kanskje heller sunt for huden! Og babyen blir jo stelt iløpet av dagen likevel..enten fordi han/hun har hatt avføring eller iforbindelse med morgenestell og kveldstell. Så noen voldsom lukt blir det vel ikke tid til å danne seg:-)
Småbarnstreff Skrevet 24. mai 2007 #5 Skrevet 24. mai 2007 Jeg vasket babyen min med Mesoft (usterile kompress fra apoteket), vann og Sebamed hudpleieolje når jeg skiftet tissebleier. I begynnelsen er jo huden ganske ømfintlig og tynn. Etterhvert sluttet jeg å gjøre det, og nå er hun så stor at de fleste tissebleier skiftet mens hun står og derfor vaskes hun ikke.
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå