Gå til innhold

Nurke har sånn gult belegg enkelte plass i hodebunn..?


Anbefalte innlegg

Skrevet

Er det noen som vet hva det er?

Har sett det lenge, men bare trodd at det "var slik".

Men så lå vi på sofa og koset oss nå, og da kom jeg borti det med neglen.. å så at det løsnet når jeg tar borti det. Hvis man skraper litt..

Torte jo ikke skrape noe mer... Men hva er dette, og hvordan får vi det bort?

hun er også litt tørr i hodet noen plasser.

Hun har veldig myyye hår da.. men kan det komme av det?

Videoannonse
Annonse
Skrevet

Helt normalt mange barn får dette.

Dette synes jeg er greieste måten å bli kvitt dette:

 

Bad ungen og bløtlegg hodebunnen godt. Gni inn masse babyolje, bløtlegg litt til. Ta en børst med gummitupper, en lusekam e.l. og gre forsiktig. Du kan da se at det løsner og går av.

 

Gjør dette gjerne et par dager på rad. Man kan også kjøpe et middel på apotektetn som skal virke noen timer. Men det er bare styr- babyolje virker like godt er min erfaring.

 

.

Skrevet

Ok begynte å lure her.. :)

Hvor får man tak i en sånn børste med gummitupper da?

Tror jeg prøver babyolje, for det er det jeg har for hånden...

 

Takk takk..:)

Skrevet

Jeg pleide å "marinere" henne over natta i olje, så vsket jeg med frotteklut på morgenen.

Det er viktig å være forsiktig og ikke pelle for mye på det, huden er ømfintlig og barnet kan få sår / infeksjon. Bare la det som ikke blir med kluten/ børsten være der. Det forsvinner med alderen.

Tror forresten ikke det har noe med hårmengde å gjøre.

Skrevet

Jeg brukte Salisylsyre (apoteket) som jeg gned inn i hodebunnen. Lot han gå med dette en stund- les på flasken.

Det funket kjempebra, og alt ble borte etter kun en behandling.

Skrevet

hmm...min frøken har også sånn...da skal jeg prøve tipsene over her..

Skrevet

Min første hadde mye, tror det heter skurv så vidt jeg husker. Jeg brukte også vanlig babyolje, men brukte den som er litt tykk i konsistensen. JEg sauset på oppå hodet hans på kvelden, og lot han sove med tynn lue. Så vasket jeg det ut, og børstet forsiktig med babykam. Da gikk stort sett alt vekk, etter to ganger var alt vekke. Men måtte vaske håret hans mangge ganger for å få vekk olja da..;)

Skrevet

Kanskje jeg var litt slem, men brukte vanlig kam og babyolje og det gikk helt fint. Ble helt borte og så ut til at han synes det var greit.

Skrevet

Jenta mi hadde også skurv og jeg brukt babyolje og babykam for å fjerne det.

Opprett en konto eller logg inn for å kommentere

Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar

Opprett konto

Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!

Start en konto

Logg inn

Har du allerede en konto? Logg inn her.

Logg inn nå
×
×
  • Opprett ny...