VinterSol+2 Skrevet 22. mai 2007 #1 Skrevet 22. mai 2007 iallefall for noen uker av sommeren. Jeg må lære meg å slutte å stresse dette med økonomi, altså, men han har mulighet til å jobbe hele juni, juli og august. Og så ringer de og vil ha han til å jobbe de tre siste ukene av juli. EN som svarer, etter at han har sendt ut 16 søknader.. skjønner ikke hvorfor det skal være så vanskelig for han å få seg jobb, jeg pleier få jobb med en gang.. men han er vel muligens litt for overkvalifisert da, for sommerjobber.. ikke lett å være i etterutdanning! *sukk* Men tre uker gir penger i kassa det og. Så får vi se om han får noen andre jobber til å fylle opp de resterende ukene med.. Som han sier; med termin i slutten av juni, vil han jo helst ha litt tid sammen med baby også. det skjønner jeg godt:) Men kommer til å merke det med en sommerinntekt og ikke to... hjelpes, jeg er alt for panisk når det gjelder penger..
Gjest Skrevet 22. mai 2007 #2 Skrevet 22. mai 2007 Jeg kjenner meg veldig igjen i dette altså! Er selv livredd for å ikke få støtte fra lånekassen fordi jeg er forsinket i utdannelsen. Da må vi klare oss på en lønning... Vet at man ikke blir lykkelig av å ha masse penger men fy søren så enkelt det hadde vært noen ganger;) Gratulerer til mannen din med sommerjobb hvertfall!!
VinterSol+2 Skrevet 22. mai 2007 Forfatter #3 Skrevet 22. mai 2007 ja, er ikke lett når man er studenter! Vi er jo studenter begge to, så sommerjobbing og studielån er jo hovedinntekt, kan du si. Har klart oss veldig fint til nå, og følt at vi har god råd, men desverre fikk vi en plutselig stor bilreperasjon som gjorde godt innhugg i de pengene som skulle sikre at vi hadde det greit over sommeren også. Sånt er så kjipt! Trenger ikke mye penger for å være lykkelig, men godt å vite at man har til bleier, husleie, strøm og mat over sommeren også! Apropos det. kanskje på tide å søke lånekassa. hehe. har skrevet brev frem og tilbake til dem om det ene med det andre, ikke barebare å skulle ha baby tre uker etter at skoleåret er avsluttet! Er du veldig forsinket i utdannelsen da? Pleier ikke være noe problem med lånekassa det, du har 8 år å gå på.. selv studerer jeg ikke et gradsløp, men tar enkeltfag, og det har til nå vært problemfritt, selvom jeg ligger 15stp etter i progresjon pga sykdom i fjor.. (skal ta det igjen i løpet av permisjonsåret)
Gjest Skrevet 22. mai 2007 #4 Skrevet 22. mai 2007 Sånt merker man godt ja, vi har akkurat kjøpt oss hus og selv om vi er utrolig heldige og har fått masse koster det! mannen min har fast jobb og god lønn som vi kunne klart oss på men da blir det ingenting til overs til ferier eller kos. Så håper det ordner seg med lånekassen ja, jeg er 35 studiepoeng forsinket men tar opp 15 av de før sommeren nå, håper jeg står denne gangen. Også har jeg studert i 6 år så har jo litt å gå på. Du har vært veldig flink til å informere inne på gravid og student med brevene du har skrevet, takk for det:) Utrolig så mye papirarbeid som skal til når man skal ha barn..
-spent- Skrevet 22. mai 2007 #5 Skrevet 22. mai 2007 Man skal ikke søke lånekassen før babyen er født har jeg hørt. For man må sende inn fødselsattesten samtidig. Jeg er også student, og litt spent på det med stipend fra lånekassen. Men regner egentlig med at jeg skal få da..Selv om jeg er litt forsinket.
VinterSol+2 Skrevet 22. mai 2007 Forfatter #6 Skrevet 22. mai 2007 jo, du må søke om lån og stipend på vanlig måte, og oppgi at du venter barn. Og etter at barnet er født, sender du inn skjema G og fødselsattest. Tro meg. Om du ikke gjør det, risikerer du at du ikke ser snurten av pengene før langt utpå høsten..
Gjest Skrevet 22. mai 2007 #7 Skrevet 22. mai 2007 Stemmer det Vintersol sier, jeg har søkt allerede nå. Fått beskjed om det samme når jeg snakket med lånekassen på tlf:)
Anbefalte innlegg
Opprett en konto eller logg inn for å kommentere
Du må være et medlem for å kunne skrive en kommentar
Opprett konto
Det er enkelt å melde seg inn for å starte en ny konto!
Start en kontoLogg inn
Har du allerede en konto? Logg inn her.
Logg inn nå